X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miał wyłudzić ponad 3,5 mln zł za fikcyjne szkolenia. Akcja CBA w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:17
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało jedną osobę podejrzewaną o wyłudzenia pieniędzy za szkolenia, które się nie odbyły.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA
1200_CBA.jpg
CBA uderza w mafię paliwową. Zatrzymania w związku z wyłudzeniem 63 mln zł VAT

Osobę tę zatrzymali w Białymstoku funkcjonariusze tamtejszej delegatury CBA. Według śledczych osoba ta miała reprezentować kilka podmiotów prowadzących szkolenia i kursy dla seniorów oraz wolontariuszy oraz projekty dofinansowywane ze środków publicznych również z Unii Europejskiej. Agenci CBA przeszukali też kilka podmiotów z województwa podlaskiego, zabezpieczyli m.in. dokumentację oraz elektroniczne nośniki danych - podał wydział.

Ujawnione przez CBA nieprawidłowości dotyczyły przynajmniej dwóch projektów szkoleniowych realizowanych w latach 2018-20 wartych ponad 3,5 mln zł.


Zdaniem śledczych zatrzymany miał przedkładać w instytucjach pośredniczących w dystrybucji środków podrobione i poświadczające nieprawdę dokumenty. Miały to być m.in. nieprawdziwe formularze zgłoszeniowe, listy obecności i inne dokumenty z podrobionymi podpisami osób, które miały brać udział w takich szkoleniach, a faktycznie w nich nie uczestniczyły. Nieprawdziwe miały być też dokumentów potwierdzające odbycie takich szkoleń, albo obecność osób niespełniających wymagań do udziału w realizowanych projektach.

Czytaj także: 


Zatrzymana przez CBA osoba została przewieziona do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Postawiono jej zarzuty wyłudzenia środków publicznych oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach - podał wydział, zaznaczając, że śledztwo się rozwija.

dn

Czytaj także

"W grę wchodzą tu ogromne pieniądze". Duklanowski o "aferze polickiej"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 12:00
- "Afera policka" to wielowątkowa afera prowadzona od czterech lat. W trakcie tego śledztwa wykryto wiele wątków, a zarzuty postawiono już blisko 20 osobom - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń