X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To barbarzyństwo, jestem przerażona". Zbezczeszczono grób rodziców poseł PiS

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:30
Zwolennicy środowisk proaborcyjnych zbezcześcili grób rodziców poseł PiS Anny Milczanowskiej. Na nagrobku pozostawili ulotkę z hasłem "Córka Anna przynosi wstyd waszej pamięci". Opatrzono ją logo organizacji Strajk Kobiet, która od dwóch tygodni organizuje w Polsce nielegalne manifestacje.
Anna Milczanowska
Anna MilczanowskaFoto: Maciej Luczniewski/REPORTER

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Milczanowska zamieściła na Twitterze wpis, w którym poinformowała o zbezczeszczeniu grobu jej rodziców Zygmunta i Zofii Chutkiewiczów.

Czytaj więcej
MJakubów 1200.jpg
Jej antyaborcyjny apel obejrzało tysiące osób. Teraz mówi, dlaczego zabrała głos w sprawie protestów

"To moi świętej pamięci Mama, Tata żołnierz AK i NSZ, który 7 lat spędził w UB-eckich katowniach. Przekazali mi wartości bliskie Polakom. Chwała Im za to! Wstyd wam! Barbarzyństwo" - napisała poseł. Przypomniała, że wcześniej protestujący przychodzili pod jej dom.

W rozmowie z portalem tvp.info poseł opowiedziała o tej przykrej sytuacji. - Jestem przerażona. Miałam dwa razy po kilkaset osób pod domem, mieszkamy z rodziną z niepełnoprawną córką z zespołem Downa i z siostrą, która jest też niepełnosprawna, przeszła wiele operacji - powiedziała Anna Milczanowska.

Odnosząc się do kartki zostawionej na grobie jej rodziców, poseł stwierdziła, że "to przechodzi jakiekolwiek wyobrażenia". - Mnie się to w głowie nie mieści, jak można w taki sposób bezcześcić i nie uszanować spokoju moich śp. rodziców i innych ludzi - mówiła polityk PiS.

Protesty po decyzji TK

Protesty, które od niespełna dwóch tygodni organizowane są w kraju, wymierzone są w orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie eugenicznej przesłanki aborcji. 22 października Trybunał orzekł, iż jest ona niezgodna z ustawą zasadniczą.

Czytaj więcej
lempart 1200 east.jpg
"GPC": Marta Lempart, prowadząc różne biznesy, popadała w konflikt z prawem

Od tamtej pory w Polsce organizowane są demonstracje, które prócz sprzeciwu wobec orzeczenia TK wymierzone są w rząd, Kościół oraz historię poprzez wulgarne hasła, akty profanacji świątyń i dewastacji pomników oraz cmentarzy.

jp/tvp.info

Czytaj także

Publicysta: Ogłaszając wyrok, TK nie kalkuluje, czy to się opłaca politycznie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 15:28
- Kompromis aborcyjny gwarantował pewien spokój, oczywiście, że miał bardzo wiele zalet, ale Trybunał Konstytucyjny, ogłaszając swój wyrok, nie kalkuluje politycznie, co się opłaca - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski, publicysta "Sieci".
rozwiń zwiń