X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dzieci nie mogą spędzać większości dnia przed ekranami". Apel wiceminister rodziny do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 09:32
Wynikający z pandemii lockdown i ograniczenie innych aktywności mogą pogłębić problem uzależnienia dzieci i młodzieży od internetu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez resort rodziny i polityki społecznej rodzice zdają sobie z tego sprawę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FamVeld/shutterstock

Jak przyznała wiceminister resortu Barbara Socha, rodzice nie bardzo wiedzą, jak temu przeciwdziałać. Jak mówi, "z jednej strony zmuszamy młodych ludzi do siedzenia przed ekranem, z drugiej zaś mówimy, że ma to skutki negatywne, ale takie mamy czasy".

"Jesteśmy przykładem dla dzieci"

szkoła koronawirus 1200 shutterstock.jpg
Ile szkół działa w systemie hybrydowym, a ile w zdalnym? MEN przedstawiło najnowsze statystyki

Wiceminister dodaje, że teraz ważne jest budowanie świadomości rodziców, by skutków ubocznych było jak najmniej i by nie przekładało się to na zdrowie młodzieży. Barbara Socha apeluje do rodziców, aby zwracali uwagę, by młodzież i dzieci nie spędzały większości dnia przed ekranami.

Czytaj także:

- Jako rodzice jesteśmy przykładem dla dzieci i jeśli my mamy problem z nadużywaniem czasu antenowego i to zastępuje życie rodzinne, to trudno się dziwić, że młodzież idzie w podobne ślady - zaznaczyła wiceminister rodziny.

Barbara Socha zwraca uwagę, że wiele zależy też od nauczycieli i jest to ważny obszar do debaty publicznej.

00:15 10702376_2.mp3 Wiceminister rodziny i polityki społecznej: dzieci i młodzież nie mogą spędzać większości dnia przed ekranami (IAR) cz. 2

 

Posłuchaj
00:26 10702376_1.mp3 Wiceminister rodziny i polityki społecznej: dzieci i młodzież nie mogą spędzać większości dnia przed ekranami (IAR) cz. 1

pkr

Czytaj także

COVID-19 u dzieci. Prof. Jacek Wysocki: rodzice powinni być wyczuleni na wszelkie objawy dot. dróg oddechowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 10:57
Wciąż niewiele wiemy o przebiegu COVID-19 u dzieci. Nadal też nie wiadomo, czy zmiany w płucach wywołane tą chorobą u dzieci będą miały charakter długotrwały – powiedział prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
rozwiń zwiń