X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To, że dzieci roznoszą koronawirusa, to trochę legenda". Prof. Gut o sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 12:14
Prof. Włodzimierz Gut był pytany w poniedziałek na antenie radia, czy jest zwolennikiem zamknięcia także szkół podstawowych. - To, że dzieci roznoszą koronawirusa, to trochę legenda - stwierdził specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergii Sobolevskyi/shutterstock

- Do dziewiątego roku życia w zasadzie nie zdarzają się ciężkie przypadki wśród dzieci - zaznaczył wirusolog.

covid maska uica free ahutt 1200.jpg
"Skala zachorowań na COVID-19 będzie zależała od zachowania społeczeństwa". Prof. Gut o pandemii

Dopytany jednak o to, że być może te dzieci, choć same nie chorują, roznoszą tego wirusa, odpowiedział, że "to jest trochę taka legenda". - Jak się okazuje, to do szkół trafia (koronawirus) częściej z zewnątrz, a nie z samej szkoły do dzieci - wyjaśnił profesor.

Czytaj również:

Od poniedziałku szkoły średnie znajdujące się w żółtej strefie przechodzą na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W strefie czerwonej nauka w liceach i technikach będzie się odbywać zdalnie. Bez zmian mają działać przedszkola i szkoły podstawowe.

W strefie czerwonej od soboty znalazły się 152 powiaty i miasta, w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa. Reszta kraju jest objęta żółtą strefą.

Najskuteczniejsze w ochronie przed koronawirusem są zachowanie dystansu oraz noszenie maseczek (PolskieRadio.pl) Najskuteczniejsze w ochronie przed koronawirusem są zachowanie dystansu oraz noszenie maseczek (PolskieRadio.pl)

itom

Czytaj także

Projekt ustawy zdrowotnej jeszcze dziś trafi do Sejmu. Adam Niedzielski o jego szczegółach

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 10:55
Projekt ustawy zdrowotnej, dotyczącej m.in. zachęt finansowych dla personelu medycznego, jeszcze w poniedziałek trafi do Sejmu - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Chcemy wrócić do zarządu komisarycznego w szpitalach, które nie będą wykonywały poleceń wojewodów- dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia nie rujnuje naszych finansów. Większość Polaków ma tyle samo lub więcej pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 11:16
61 proc. Polaków uważa, że ma obecnie tyle samo lub więcej pieniędzy niż przed pandemią - wynika z badań społecznych. Ucierpieliśmy nieco mniej niż Włosi, lecz bardziej niż Czesi i Niemcy. Również Chińczycy mają powody do zadowolenia.
rozwiń zwiń