X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polacy chcą mieć dostęp do taniej energii". Sasin o nowej strategii PGE

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:42
PGE Polska Grupa Energetyczna w 2050 roku zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną. Dziś spółka przedstawiła nową strategię do 2030 roku, z perspektywą do 2050 roku. Dokument oparty jest na trzech filarach - to energia przyjazna dla środowiska, sprawna i efektywna organizacja, a także nowoczesne usługi energetyczne. PGE przekazała, że do 2030 roku spółka planuje wydać na inwestycje 75 miliardów złotych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Della_Liner/ Shutterstock

Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że ta nowa strategia PGE wpisuje się w oczekiwania społeczne. - Dzisiaj Polacy chcą mieć dostęp do taniej energii, która jest wytwarzany w sposób nieszkodzący środowisku - stwierdził minister aktywów państwowych.

Posłuchaj
00:16 10691331_2.mp3 Jacek Sasin o nowej strategii PGE (IAR)

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka uzupełnił, że dzisiejszy dzień jest ważny dla polskiej energetyki. Podkreślił, że to pierwsza kompleksowa, konkretna strategia przedstawiona przez PGE, która wpisuje się w plany polityki państwa.

Czytaj więcej
FOTOWOLTAIKA PIXABAY.jpg
PGE stawia na energetykę odnawialną. W przyszłym roku wydzieli aktywa węglowe

- Idziemy w stronę stuprocentowej zielonej energii w 2050 r. To ogromne wyzwanie, ale i ogromna szansa - podkreślił Michał Kurtyka.

Posłuchaj
00:29 10691331_1.mp3 Michał Kurtyka o nowej strategii PGE (IAR)

Strategia na lata

W myśl przedstawionej dziś strategii PGE, do 2030 roku nastąpi zwiększenie udziału energetyki odnawialnej w portfelu Grupy do poziomu 50 proc. oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 85 proc., co oznacza 120 milionów ton mniej emisji CO2.

Natomiast do 2050 r. Grupa zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną, czyli zero emisji netto CO2 oraz zapewniać 100 proc. zielonej energii dla swoich klientów.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PGE Baltica przygotowuje budowę dwóch farm wiatrowych na Bałtyku. Umowy podpisane

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 11:20
PGE Baltica podpisała umowy z DHI i DNV GL w ramach projektu budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku - podała PGE. DHI będzie wykonawcą studium dla dwóch z trzech planowanych morskich farm wiatrowych, a zadaniem DNV GL będzie m.in. weryfikacja wybranych założeń projektowych.
rozwiń zwiń