X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To skrajny egoizm". Minister zdrowia krytykuje obchodzenie zasad sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 20:10
"Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski w apelu do osób obchodzących zasady bezpieczeństwa przeciwepidemicznego. "To skrajny egoizm" - dodał. 
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Od soboty w całej Polsce obowiązują nowe listy powiatów w tzw. żółtych i czerwonych strefach w związku z epidemią koronawirusa. W strefach tych obowiązują także nowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Zmieniono godziny otwarcia lokali gastronomicznych, ograniczono liczbę uczestników imprez kulturalnych i nabożeństw religijnych. Znacznie ograniczono także działalność klubów fitness, siłowni i basenów.

663 premier free.jpg
Premier o strategii walki z pandemią: idziemy drogą środka

Posłuchaj
00:21 niedzielski-wciskamy hamulec .mp3 Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, w piątek na konferencji prasowej że w związku z eskalacją epidemii należy ograniczyć kontakty społeczne (IAR)

Czytaj także:

"Skrajny egoizm"

Do obchodzących nowe przepisy zaapelował we wpisie na Twirtterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że jest "przerażony brakiem odpowiedzialności", jaki takie osoby przedstawiają. "Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm" - napisał na Twitterze. 

Szef resortu zdrowia odniósł się w ten sposób do pojawiających się w mediach społecznościowych pomysłów na obejście nowych zaostrzonych zasad - np. klubów fitness zmieniających się w "kościoły" i siłowni stających się "sklepami z możliwością testowania produktów".

Baseny i fitness - dla zawodników, uczniów i studentów

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu, z siłowni i centrów fitness będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole. Z basenów będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych oraz studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.. 

Nowe restrykcje, których celem jest ograniczenie rozwoju epidemii, obowiązują od soboty w całej Polsce. Niemal wszystkie powiaty objęte są strefą żółtą. Pozostałe znalazły się w strefie czerwonej o zaostrzonym reżimie sanitarnym. Obecnie to 152 powiaty, w tym 11 większych miast m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Chełm, Lublin, Zamość.

Ryzyko transmisji COVID-19
Ryzyko transmisji COVID-19

PAP, IAR, Twitter/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wynika z małych i rozproszonych ognisk". Ekspert o wysokim wskaźniku zakażeń na Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 13:46
- Na wysoki wynik zakażeń koronawirusem na Mazowszu wpływają przede wszystkim małe rozproszone ogniska, m.in. domowe. Takich ognisk w tym regionie jest ponad sto - powiedziała Joanna Narożniak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ich efekty powinny być widoczne za tydzień". Rzecznik MZ o skuteczności nowych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 16:50
Ministerstwo Zdrowia przewiduje, że efekty wprowadzanych od jutra nowych obostrzeń powinny być widoczne w bilansie zakażeń koronawirusem w perspektywie kolejnego weekendu.
rozwiń zwiń