X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister zdrowia: z dnia na dzień zwiększamy miejsca respiratorowe

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:41
Waldemar Kraska powiedział na antenie TVP Info, że dziennie przybywa w kraju około 600 łóżek dla chorych na COVID-19, ale jednocześnie o tyle samo wzrasta liczba hospitalizowanych. Wiceszef resortu powiedział, że lekarze i pielęgniarki będą przenoszeni nawet do innych regionów, jeśli zajdzie taka konieczność.
We wtorek Sejm zajmie się projektem ustawy dotyczącej pracowników służby zdrowia
We wtorek Sejm zajmie się projektem ustawy dotyczącej pracowników służby zdrowiaFoto: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Jak podkreślał w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, każdy system zdrowia ma swoje ograniczenia. Zaznaczał, że w Polsce każdego dnia przybywa pacjentów wymagających leczenia w szpitalu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
wirus 1200 pap.jpg
Jak się zachować, gdy zaobserwujemy u siebie objawy COVID-19? GIS wyjaśnia

Więcej miejsc respiratorowych

- Ta baza łóżkowa jest powiększana codziennie praktycznie o 600 łóżek w skali kraju, ale także około 600 osób codziennie dodatkowo jest hospitalizowanych - wyliczał wiceminister. - Zwiększamy z dnia na dzień także miejsca respiratorowe, bo widzimy, że - w porównaniu do wiosny - osób, które wymagają tej dość ciężkiej terapii niestety nam przybywa - powiedział.

Jak ocenił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, personel powinien być kierowany tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Dodał, że do dyspozycji są hotele dla medyków.

Posłuchaj
00:24 Kraska - baza łóżkowa jest powiększana, ale wiele osób jest hospitalizowanych (IAR).mp3 Waldemar Kraska: baza łóżkowa jest powiększana, ale wiele osób jest hospitalizowanych (IAR)

 

Czytaj także:

"Elastyczne przesuwanie" kadr medycznych

- Jeżeli chodzi o kadry medyczne, powinniśmy je elastycznie przesuwać z tych miejsc, gdzie jest ich więcej, do tych miejsc, które teraz borykają się z dużą liczbą hospitalizowanych, na przykład do województw małopolskiego, wielkopolskiego czy mazowieckiego - powiedział wiceminister Waldemar Kraska.

- Chcemy, oprócz tego, że te skierowania na pewno będą do tych lekarzy, pielęgniarek, ratowników kierowane, żeby czas pracy w tych covidowych szpitalach im zrekompensować - wyjaśnił wiceszef resortu zdrowia.

Sejm zajmie się ustawą dot. służby zdrowia

We wtorek Sejm zajmie się projektem ustawy dotyczącej pracowników służby zdrowia. Przewiduje zwiększenie dodatku dla medyków leczących pacjentów z COVID-19. Teraz wynosi on dodatkowe 50 procent wynagrodzenia, a po zmianach miałby wzrosnąć do 75 procent.

Wśród przygotowywanych przepisów jest też zniesienie odpowiedzialności za błędy lekarskie. Tak zwana klauzula dobrego samarytanina ma dać lekarzom poczucie bezpieczeństwa, bo ich nieumyślne błędy nie będą karane.

ms

Czytaj także

"Ich efekty powinny być widoczne za tydzień". Rzecznik MZ o skuteczności nowych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 16:50
Ministerstwo Zdrowia przewiduje, że efekty wprowadzanych od jutra nowych obostrzeń powinny być widoczne w bilansie zakażeń koronawirusem w perspektywie kolejnego weekendu.
rozwiń zwiń