X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zmiany uwzględniają głosy rolników". Grzegorz Puda o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 16:15
- Ponad 70 procent społeczeństwa wspiera zakaz hodowli zwierząt na futra, a większość społeczeństwa sprzeciwia się ubojowi rytualnemu - powiedział podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Dodał, że racje rolników zostały wzięte pod uwagę przy tworzeniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Grzegorz Puda
Grzegorz PudaFoto: Krystian Maj/KPRM

- Te zmiany są o tyle istotne, że uwzględniają głosy rolników, uwzględniają głosy tych, z którymi udało nam się spotkać - zaznaczył Puda. Tłumaczył, że przeanalizowane zostały "różne możliwości, różne sytuacje oraz różne obiekcje".

1200 senat.jpg
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Zgłoszono kolejne poprawki

Szef ministerstwa rolnictwa przekazał, że wiele z osób, które zgłaszały się do resortu zgłaszały swoje wątpliwości co do proponowanych zmian.

Minister rolnictwa stwierdził, że "potrzeby religijne w przypadku drobiu są już tak mniej więcej zorganizowane, że mamy tą świadomość, że niewiele przestrzeni pozostało pomiędzy tym ubojem, który zapewniały zapisy ustawy w tej pierwotnej wersji do tej, którą my dzisiaj proponujemy".

Nowa Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt

Odnośnie do wejścia osób trzecich na posesje rolników, Puda zaznaczył, że "mieliśmy wiele głosów, wiele uwag osób indywidualnych i od rolników, ale również od mieszkańców miast, że nie do końca mamy sytuację jasną, kto mógłby wchodzić do tych gospodarstw".

Czytaj również:

Minister rolnictwa i rozwoju wsi poinformował, że zostanie powołana nowa inspekcja, która będzie "sprawowała nadzór" i będzie "pełniła kontrolę" nad wejściem osób na posesje rolników.

- Jeżeli chodzi o system odszkodowań, to od poprzedniego piątku została powołana komisja w ministerstwie, która przygotowuje projekt, w jaki sposób miałoby to wyglądać - przypomniał Puda. Zaznaczył przy tym, że chce, "aby to dotyczyło przede wszystkim tych, którzy stracą zyski z powodu wprowadzenia ustawy".

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W PiS zderzyły się przeciwstawne emocje". Politolog o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 12:40
-  Z jednej strony chodzi o lojalność wobec Jarosława Kaczyńskiego, z drugiej o to, że zdaniem niektórych dotychczasowych wyborców, PiS wychodzi poza ramy swojego sztandaru politycznego - mówił na antenie Polskiego Radia prof. Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radykalizm nie jest wskazany". Tomasz Truskawa o głosowaniu nad "Piątką dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 14:15
- Zarówno dłuższe vacatio legis, jak i rozsądne, rzeczywiste systemy odszkodowań oraz stopniowe odchodzenie od tego typu uboju to jest dobra droga - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń