X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Piątka dla zwierząt". Minister rolnictwa: pracuje zespół zajmujący się kwestią rekompensat

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 14:56
- Na spokojnie musimy oszacować, jakich wartości możemy się spodziewać - przekazał Grzegorz Puda. Zespół powstały w Ministerstwie Rolnictwa zajmie się rekompensatami wynikającymi z nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Grzegorz Puda podczas posiedzenia senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Grzegorz Puda podczas posiedzenia senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju WsiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W piątek nowelizacją zajmowała się senacka komisja rolnictwa, która ma kontynuować prace w poniedziałek.

senat głosowanie tt 1200.jpg
Senatorowie zgłosili kilkadziesiąt poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


Senator Marek Martynowski poinformował, że 13 października, kiedy Senat na posiedzeniu plenarnym ma zająć się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, PiS złoży poprawkę mówiącą o odszkodowaniach dla rolników.

W kontekście zapowiadanej poprawki szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że w tej chwili przewidywane są rekompensaty "dla tych, którzy produkują mięso", które "zostaną uruchomione wtedy, gdy ustawa wejdzie w życie". Jak dodał, wypłata będzie "rozłożona na pewien okres, nie będzie jednorazowa tylko prawdopodobnie przez dwa czy trzy lata po wprowadzeniu ustawy".

Pracuje zespół ds. rekompensat

Zapytany o tę poprawkę, Grzegorz Puda odpowiedział, że zebrał się w Ministerstwie Rolnictwa zespół, który "ustala, jakimi środkami, jakimi sposobami te rekompensaty powinny zostać, czy mogą być, ustalone".

Dopytywany, komu będą wypłacane rekompensaty i czy będzie to obejmowało wygaszenie tych branż, szef resortu rolnictwa odpowiedział, że "ciężko teraz na ten temat dyskutować, ponieważ nie wiemy, co wyjdzie z Senatu". - Chcemy się przygotować do tego, żeby móc rozważać różne scenariusze - stwierdził Puda.


Posłuchaj
00:23 puda.mp3 Grzegorz Puda o rekompensatach dla rolników w związku z ustawą o ochronie zwierząt (IAR)

 

- Na spokojnie musimy oszacować, jakich wartości możemy się spodziewać - dodał minister.

Puda odniósł się też do postulatów protestujących rolników dotyczących jego dymisji. - Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie - powiedział minister rolnictwa i dodał, że rozumie, że "nie wszystkie zapisy noweli ustawy o ochronie zwierząt podobają się". Zapewnił przy tym, że ceni rolników i producentów żywności.

Czytaj także:

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych, wywołuje protesty rolników i hodowców. Uchwaloną we wrześniu nowelizacją, której projekt złożyli posłowie PiS, zajmują się obecnie senackie komisje. Senat ma rozpatrzyć ją na posiedzeniu plenarnym we wtorek 13 października.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Puda o "Piątce dla zwierząt": ponad 70 proc. Polaków popiera nasze działania

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 07:44
- Prace w tej chwili trwają w Senacie, senatorowie składają swoje poprawki - powiedział o ustawie o ochronie zwierząt w Programie 1 Polskiego Radia nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie jest przeciwko Polsce i rolnictwu". Robert Telus o ustawie ws. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 18:36
- W tej ustawie jest wiele rzeczy dobrych i pewne, które rolników denerwują, czy może są obawy przed nimi. Trzeba rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać i szukać rozwiązań, które będą dobre przede wszystkim dla zwierząt - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Telus.
rozwiń zwiń