X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poznań: od poniedziałku darmowe szczepienia na grypę dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 16:20
Od poniedziałku w Poznaniu rozpocznie się akcja darmowych szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Szczepienia, dla mieszkańców w wieku powyżej 60. roku życia, są finansowane z budżetu miasta w ramach programu profilaktyki grypy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/adriaticfoto

Poznański magistrat poinformował, że seniorzy, którzy chcą się zaszczepić, muszą zgłosić się do jednej z wybranych przychodni. Dokładna lista placówek dostępna jest na stronie internetowej miasta Poznania. Tam także znajduje się pełny harmonogram i godziny szczepień w wybranych punktach. Informacje o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie można uzyskać także pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44.

Magistrat wskazał, że seniorzy, którzy zdecydują się na szczepienie, mogą tego dokonać w dowolnym puncie z listy. Nie obowiązuje tzw. rejonizacja.

Czytaj więcej
szczepionka shutterstock 1200.jpg
"Odporność przeciwko grypie po szczepieniu utrzymuje się przez pół roku". Ekspert wyjaśnia

"Zasady przyjęć w poszczególnych przychodniach ustalane są indywidualnie. Po wybraniu przychodni należy się z nią skontaktować - zadzwonić pod podany w wykazie numer telefonu, by ustalić sposób zgłaszania się na szczepienia" - podał Urząd Miasta Poznania.

Z programu profilaktycznego bezpłatnych szczepień mogą skorzystać osoby od 60. roku życia, które są czasowo lub na stałe zameldowane w Poznaniu i tutaj rozliczają swój podatek.

Czytaj także:

Tysiące szczepionek

W związku z zagrożeniem COVID-19, we wszystkich punktach szczepień obowiązują zasady reżimu sanitarnego: zachowanie dystansu, zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk.

W ubiegłym roku z bezpłatnych szczepień mogło skorzystać ponad 5 tysięcy poznaniaków. W tym roku, ze względu na pandemię, zainteresowanie jest znacznie wyższe. Magistrat zastrzegł, że z tegorocznych szczepień będzie mogło skorzystać do 7 tys. mieszkańców, ale pod warunkiem, że cena szczepionki drastycznie się nie zmieni.

Czytaj więcej
niedzielski konfa pap 1200.jpg
Minister Zdrowia: od początku sezonu grypowego do Polski wpłynęło ponad milion szczepionek

Miasto każdego roku kupuje szczepionki przeciw grypie, z których później mogą bezpłatnie skorzystać poznańscy seniorzy i seniorki. Wynika to z przyjętego w 2018 r. programu profilaktyki zachorowań. Zakłada on, że szczepienia przeciwko tej chorobie będą finansowane z budżetu Poznania przez kolejne 5 lat.

Planowany koszt programu to 1,5 mln zł - po 300 tys. na rok.

jp

Czytaj także

Zbliża się sezon grypowy. Minister zdrowia: pierwsze szczepionki już trafiają do Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 21:54
Pierwsze tegoroczne szczepionki na grypę spływają już do polskich hurtowni - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał, że w perspektywie grudnia będzie to około 2 mln szczepionek. Zapewnił, że będzie pracował nad większą dostępnością do nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy z dostępem do szczepionek przeciw grypie. Do aptek dotarło kilka procent zaplanowanych dostaw

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:46
- Na rynek trafiło dotąd ok. 10 proc. zaplanowanych dostaw szczepionek przeciw grupie, mogą więc być czasowe trudności z ich zakupem - powiedział rzecznik Naczelnej Izby Aptekarskiej Tomasz Leleno. Jego zdaniem, sytuacja poprawi się wraz z kolejnymi dostawami, najpewniej na przełomie września i października.
rozwiń zwiń