X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes Polskiego Radia: nasza szkoła reportażu jest doceniana na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 21:15
Reportaż "Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód zwycięzcą Konkursu "Dokument Radiowy" XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni. Nagrodę wręczyła laureatowi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która podkreśliła, że "żadna forma twórczości radiowej nie ukazuje życia lepiej - zarówno jego aspektów codziennych, jak i heroicznych - niż reportaż".
Prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia dr Agnieszka KamińskaFoto: festiwalnnw.pl/mat. prasowe
nnw-nagrody-EN 1200 .jpg
"Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Dziś wręczenie nagród filmowcom i radiowcom

"Sześciu z Żagania" to opowieść o spektakularnej ucieczce kilkudziesięciu lotników z niemieckiego obozu w Żaganiu. Polskie Radio jest fundatorem nagrody w tym Konkursie. - Szkoła reportażu Polskiego Radia znana jest - i doceniana, co trzeba bardzo mocno podkreślić - nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, gdzie na festiwalach nasze reportaże zdobywają liczne nagrody - powiedziała prezes Agnieszka Kamińska.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:28 10652170_1.mp3 Prezes Polskiego Radia o Konkursie Radiowym na Festiwalu NWW w Gdyni (IAR)

- Naturalnym jest, że Polskie Radio jest patronem i fundatorem nagród za najlepsze reportaże właśnie na festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". To jest prawdziwy zaszczyt dla mnie, jako prezesa Polskiego Radia, wręczać te nagrody właśnie dziś i właśnie na takim festiwalu - dodała.

Wyróżnienia w Konkursie "Dokument Radiowy" otrzymała Anna Rębas z Polskiego Radia Gdańsk za audycję "Odkopane losy. Tajemnice Westerplatte", w której opowiada historię odnalezienia i zidentyfikowania szczątków żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. broniących półwyspu przed Niemcami. Wyróżniono także dokumenty: "Rozgłośnia Topolówka" Marzeny Bakowskiej z Polskiego Radia Gdańsk oraz "Tablica" autorstwa Dominika Gila z Polskiego Radia Lublin.

pb

Czytaj także

"Jedyna kobieta na liście". Dorota Kania o powstaniu filmu "Baśka" wyświetlonego na Festiwalu NNW

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 10:25
- Dlaczego zajęłam się tą historią? To przypadek. (...) Szłam korytarzem Rakowieckiej i zobaczyłam spis nazwisk osób, które zostały tam zamordowane. I w tym spisie zobaczyłam nazwisko jednej jedynej kobiety - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Kania, współreżyserka filmu "Baśka" opowiadającego historię Heleny Żurowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kondycja Europy wg Lecha Majewskiego. "Pojawił się lęk przed mówieniem prawdy, tego co się czuje"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:42
- Europa od pewnego czasu przestała już istnieć, ma się wrażenie, że wszędzie jest to samo, zanikają różnice mentalne wśród społeczeństw. Mamy do czynienia z zupą, polewką. Wszyscy zaczynają ją konsumować, szczególnie młodzi ludzie, brakuje przez to indywidualizacji - powiedział reżyser Lech Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chciał, by historia była pisana prawdą". Janusz Kurtyka otrzymał pośmiertnie "Drzwi do Wolności"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:40
Prezes IPN z lat 2005-2010 Janusz Kurtyka pośmiertnie otrzymał "Drzwi do Wolności" na XII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni. Wyróżnienie, które odebrał syn historyka Paweł Kurtyka, przyznawane jest m.in. za niezłomne propagowanie idei wolności.
rozwiń zwiń