X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Po co nam muzea?". Na festiwalu NNW oprócz filmów także debaty

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 07:00
Podczas drugiego dnia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni zaprezentowane zostaną między innymi filmy startujące w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych, a także w Międzynarodowym i Polskim Konkursie Filmów Dokumentalnych. Ideą festiwalu jest prezentacja filmów o tematyce historycznej. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
Plakat XII Festiwalu NNW
Plakat XII Festiwalu NNWFoto: mat. prasowe

Jednym z najważniejszych dzisiejszych wydarzeń festiwalowych będzie pokaz filmu "Znajdę Cię" w reżyserii Marthy Coolidge. Pokaz filmu uświetni galę otwarcia Festiwalu. Współautorka scenariusza Bożena Intrator wyjaśnia, że film jest opowieścią o miłości między dwojgiem muzyków z wojną w tle. Bohaterami filmu są żydowska skrzypaczka Rachela Rubin i śpiewak Robert Pułaski, ich miłość rozdziela wojna.

festiwal nnw
"Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Zaprezentowano wyjątkowe reportaże radiowe

Bożena Intrator podkreśla, że ten film nie tylko ukazuje grozę wojny, tragedie ludzi, ale też to w jak trudnym położeniu znaleźli się muzycy.

Dyrektor Festiwalu Arkadiusz Gołębiewski wyjaśnia, że oprócz pokazów filmów fabularnych i dokumentalnych otwarta zostanie też wystawa "Bratankowie kontra wielki brat. Polsko-węgierskie zmagania z komunizmem 1919-1990" oraz zaprezentowane zostaną zdjęcia amerykańskiego fotografa Johna Vachona, ukazujące pacyfikację wsi Wąwolnica. 2 maja 1946 roku funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa spalili Wąwolnicę, której mieszkańcy wspierali polskich partyzantów walczących z NKWD i komunistycznymi służbami.

Debaty festiwalowe

golebiewski arkadiusz_1200.jpg
Arkadiusz Gołębiewski: dojrzewaliśmy do tego, aby Festiwal gościł również filmy fabularne

Dziś też odbędzie się kilka debat między innymi jedna z nich "Po co nam muzea" będzie poświęcona kwestii tworzenia muzeów. W debacie weźmie udział między innymi wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, który omówi stan muzealnictwa w Polsce.

Pełny program można znaleźć na stronie www.festiwalnnw.pl, tam też będą transmitowane najważniejsze wydarzenia 2 dnia festiwalu.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa uczciła Mieczysława Fogga. Odsłonięto pamiątkową tablicę

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 19:37
Na warszawskim Grochowie odsłonięto tablicę upamiętniającą Mieczysława Fogga. Dziś przypada 30. rocznica śmierci nestora polskiej piosenki, żołnierza Armii Krajowej i Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński: instytucje otrzymujące środki publiczne są wolne w ekspresji artystycznej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 12:00
- Prowadzimy aktywną politykę mecenatu państwa. Co roku przekazujemy prawie 250 mln zł na najróżniejsze wydarzenia i przedsięwzięcia z zakresu kultury w całym kraju - mówił w czwartkowym wywiadzie dla "Naszego Dziennika" wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń