X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poprawa bezpieczeństwa na drogach. Niezbędne są inwestycje i nowoczesne systemy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:00
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zapoznała się z informacją rządu na temat bezpieczeństwa na drogach w kontekście wniosków spływających z komend powiatowych policji i samorządów o przywrócenie lub ustawienie radarów w najbardziej niebezpiecznych miejscach.
Budowa drogi S17 od węzła Lubelska do obwodnicy w Kolbieli
Budowa drogi S17 od węzła Lubelska do obwodnicy w KolbieliFoto: Krzysztof Radzki/East News

Posłuchaj

00:27 komisja1.mp3 Wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że na bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie należy patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat fotoradarów i egzekucji prawa o ruchu drogowym. Jak mówił, ważną sprawą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jest poprawa jakości dróg (IAR)

1200_wypadek_EN.jpg
Tragiczny wypadek w Łódzkiem. Nie żyje dwóch motocyklistów

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że na bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie należy patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat fotoradarów i egzekucji prawa o ruchu drogowym. Jak mówił, ważną sprawą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jest poprawa jakości dróg.

Wyjaśnił, że chodzi o budowę dróg samorządowych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich, chodników, ścieżek rowerowych, czy skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

Miliardy złotych na inwestycje

Wiceminister dodał, że w latach 2016-2020 na wsparcie drogowych inwestycji samorządowych jego resort przeznaczył 1 miliard 700 milionów złotych, na rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej przeznaczono 2 miliardy 400 milionów złotych. Przypomniał też, że z działającego od 2019 roku Funduszu Dróg Samorządowych na te cele przeznaczono ponad 9 miliardów złotych.

Rafał Weber dodał, że kolejnym elementem, wpływającym na bezpieczeństwo jest zmiana przepisów prawa, którą przeprowadzono w ostatnich 5 latach. Podał przykład między innymi nakazu jazdy na suwak w sytuacji pojawiających się zwężeń drogi, czy nakaz utworzenia korytarza życia w sytuacji, kiedy do wypadku docierają pojazdy ratownicze.

hup 12.jpg
Rozpoczęła się budowa obwodnicy Podłęża

Wiceminister Weber mówił też o edukacji i promowaniu odpowiednich zachowań kierowców, rowerzystów i pieszych jako ważnym elemencie poprawy bezpieczeństwa.

Zakup urządzeń pomiarowych

Podczas posiedzenia komisji głos zabrał Roman Winiarz z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - CANARD. Jak mówił, jest realizowany projekt zwiększający skuteczność automatycznego systemu nadzoru nad ruchem drogowym. Powiedział, że będzie kupionych 358 urządzeń mierzących prędkość, w tym 100 dla nowych lokalizacji między innymi na drogach powiatowych.

Przedstawiciele rządu informowali posłów, że wpływy z kar mandatowych zarejestrowanych przez fotoradary nie wpływają do budżetu państwa, a zasilają Krajowy Fundusz Drogowy, z którego realizowane są inwestycje drogowe. Poinformowali, że w ubiegłym roku wpływy z kar za wykroczenia zarejestrowane przez urządzenia CANARD wyniosły 89 milionów złotych.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak