X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Podłęża

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 12:23
Ruszyła budowa kolejnej obwodnicy. Dziś rozpoczęły się prace przy trasie omijającej miejscowość Podłęż w gminie Niepołomice w Małopolsce. W uroczystości związanej z rozpoczęciem budowy wziął udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a także parlamentarzyści i samorządowcy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Szymon Mucha/Shutterstock

Jak informuje ministerstwo infrastruktury, droga, w skład której wchodzi obwodnica, zapewni połączenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej z siecią dróg międzynarodowych, w tym z autostradą A4. Po ukończeniu budowy ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza centrum Podłęża, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa oraz większy spokój mieszkańców tej miejscowości, a także Niepołomic.

drog 1200.jpg
Fundusz Dróg Samorządowych w praktyce. Remonty w podkrakowskich miejscowościach

- Kolejne drogi samorządowe są oddawane do użytku w całej Polsce i w całej Polsce rozpoczynają się kolejne inwestycje. Tak jest także tutaj - w gminie Niepołomice, gdzie powstaje obwodnica Podłęża – powiedział podczas uroczystości minister Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury podkreślił, że dziś zarówno centrum Podłęża, jak i Niepołomic, to zator drogowy, hałas i brud spowodowany ciężkim ruchem tranzytowym.

Kolejna duża inwestycja drogowa

W ramach inwestycji powstanie droga łącząca autostradę A4 z Niepołomicką Strefą Inwestycyjną. Zostanie także wybudowany wiadukt nad torami kolejowymi w Podłężu, a także przepusty nad rzekami. Koszt, to prawie 60 milionów złotych. 4 miliony złotych wyłożył budżet państwa, prawie 20 milionów złotych pochodzi z budżetu gminy Niepołomice, a reszta, czyli 34 miliony złotych, pochodzi z dotacji z Unii Europejskiej.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Eurovia Polska oraz Nowak – Mosty. W tej chwili przez centrum Podłęża przejeżdża około 20 tysięcy samochodów osobowych, dostawczych i ciężkich torów na dobę. Obwodnica ma być gotowa na przełomie 2021 i 2022 roku.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W 2021 r. przetargi na budowę 660 km dróg oraz kolejne obwodnice

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:14
W 2021 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi, które obejmą łącznie 660 km dróg krajowych oraz obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Dróg Samorządowych. Podkarpacie otrzyma 164,2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:05
276 wniosków - 216 z gmin, a 60 z powiatów - na dofinansowanie budowy lub remontu dróg z Funduszu Dróg Samorządowych w przyszłym roku zgłosiły samorządy w województwie podkarpackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetarg na kolejny fragment Via Carpatia. Zobacz, gdzie będzie przebiegać nowa trasa

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:33
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 na odcinku Malewice – Chlebczyn. Trasa w województwie podlaskim będzie fragmentem drogi Via Carpatia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Dróg Samorządowych w praktyce. Remonty w podkrakowskich miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 14:27
Ministerstwo Infrastruktury chwali się efektami działania Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Jerzmanowice-Przeginia w powiecie krakowskim dzięki rządowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowała kluczową ulicę. Tam też odbyła się konferencja prasowa ministra Andrzeja Adamczyka.
rozwiń zwiń