X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kulisy spotkania Kaczyński-Ziobro. wPolityce.pl: nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 13:01
Portal wPolityce.pl, informując o spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro, pisze, że "nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego". Atmosfera spotkania była dobra - dodaje portal, powołując się na źródła w Zjednoczonej Prawicy.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef Solidarnej Polski Zbigniew ZiobroFoto: Twitter

Źródło portalu wPolityce.pl utrzymuje, że poniedziałkowa rozmowa Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro "odbywała się w dobrej atmosferze, a doszło do niej także dzięki mediacji członków PiS, którzy nie chcą słyszeć o rozpadzie koalicji i słusznie przekonywali, że rozpad Zjednoczonej Prawicy może doprowadzić konserwatystów do klęski wyborczej".

Czytaj więcej
mid-20921175 (1) (1).jpg
Ryszard Terlecki: w środę spotkanie kierownictwa PiS ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy

- Potrzebowaliśmy mediacji Jarosława Kaczyńskiego, którego pozycja jest niepodważalna. Z kolei Zbigniew Ziobro słał pojednawcze sygnały, które pomogły w rozmowach obu liderów - mówi rozmówca portalu.

- To nie było tak, że Ziobro został skreślony. Ważne, by konflikty na linii Ziobro - premier Mateusz Morawiecki były łagodzone właśnie przez osobę prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Dziś już wiadomo, że porozumienie zostanie zawarte. To była dobra rozmowa z opcją na przyszłość - dodaje jeden z polityków prawicy.

Rozmówcy podkreślają, że w przestrzeni medialnej rozprowadzane są nieprawdziwe informacje o nadchodzących dymisjach i drastycznych zmianach w prokuraturze.

Czytaj także:

"To ewidentna gra na rozłam"

Radio RMF FM informowało we wtorek, że dymisja Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i zastępcy prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, ma być ceną utrzymania koalicji z Solidarną Polską. "Tym samym pracę miałby stracić jeden z najbardziej zaufanych ludzi ministra - Bogdan Święczkowski - a zastąpić go miałby ktoś bliższy Jarosławowi Kaczyńskiemu" - podało radio.

Jak twierdzi wPolityce.pl, to nieprawda. "O jego dymisję nikt nie zabiegał i taka dyskusja nie miała miejsca. Zmiana na tym stanowisku byłaby zresztą osobliwa. Prokurator Święczkowski z sukcesem walczy ze zorganizowaną przestępczością, a jego zasługi docenia niemal cała Zjednoczona Prawica" - pisze portal.

Czytaj więcej
fogiel 1200 pap.jpg
Fogiel: współpraca z Porozumieniem rysuje się w jaśniejszych barwach, z Solidarną Polską droga jest wyboista

- Dziwne, że ktoś rozpuszcza podobne bzdury. To ewidentna gra na rozłam i awanturę między PiS a Solidarną Polską. Są tacy, którzy już cieszyli się z rozbicia koalicji i pozbycia się Zbigniewa Ziobro. Będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jest pełne poparcie dla rozmów i utrzymania koalicji. Próba jej rozbicia dla osobistych ambicji grupki osób, które z PiS są związane stosunkowo od niedawna, nie uda się - powiedział wPolityce.pl polityk Zjednoczonej Prawicy.

Według wPolityce.pl może dojść do jeszcze jednego spotkania lub uzgodnień zdalnych pomiędzy prezesem Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro.

jp

Czytaj także

"Jest dobrem i warto, by nadal trwała". Ziobro o koalicji Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:43
- Zjednoczona Prawica jest dobrem i warto, by ta koalicja przy pewnych napięciach, które w sposób naturalny się pojawiają, nadal trwała - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Wyraził też przekonanie, że koalicjantom uda się dojść do porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczowa jest wizja Polski". Publicysta o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 19:25
- Jarosław Kaczyński uznał, że wizja reprezentowana przez Solidarną Polskę jest niebezpieczna dla obozu Zjednoczonej Prawicy, a metody, którymi posługują się ludzie Zbigniewa Ziobro, zostały uznane za radykalne i niebezpieczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express"). W debacie wziął udział również Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musi być dyscyplina". Przemysław Czarnek o sytuacji w obozie Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 09:09
– Jeśli ktoś nie jest w stanie poskromić własnych ambicji, to trzeba mu na to zwrócić uwagę. Musi być dyscyplina. Mamy w szczególności rozmowy z Solidarną Polską i niech to się toczy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, poseł PiS.
rozwiń zwiń