X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ryszard Terlecki: w środę spotkanie kierownictwa PiS ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 09:56
- W środę 23 września odbędzie się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - taką informację przekazał portalowi PolskieRadio24.pl szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Spotkanie będzie dotyczyć przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Odbędzie się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13.
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

terlecki pis pap 1200.jpg
Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Tematem przyszłość Zjednoczonej Prawicy

Spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy odbyło się wczoraj. Politycy PiS opuszczający siedzibę partii nie rozmawiali z dziennikarzami.

Jedynie rzecznik PiS Anita Czerwińska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że podjęto decyzję o zdecydowanych rozstrzygnięciach. Dodała, że opinia publiczna zostanie poinformowana o nich w niedługim, stosownym czasie.

Jak ustaliło Polskie Radio, decyzja ma zostać przedstawiona do końca tygodnia.

Czytaj także:

Informację tę potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller, który powiedział dziś w Programie 1 Polskiego Radia, że decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania rządu i jego składu zapadną jeszcze w tym tygodniu.

Minister dodał, że jednym z wariantów branych w jego partii pod uwagę są przedterminowe wybory.

Piotr Müller powiedział, że taki scenariusz jest rozważany w Prawie i Sprawiedliwości. Minister zaznaczył, że dyskusja w partii cały czas się toczy i dlatego nie może jeszcze poinformować o jej wynikach. Zapowiedział jednak, że ostateczne ustalenia opinia publiczna pozna w tym tygodniu.

Ustawa o ochronie zwierząt

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia. 
     
W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.
 
- Dzisiaj doszło do zerwania koalicji i mamy rząd mniejszościowy - tak w piątek poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do sytuacji Zjednoczonej Prawicy po głosowaniu nad nowelą o ochronie zwierząt. Według niego, posłowie PiS, którzy głosowali przeciwko ustawie, zostaną wykluczeni z partii. 
 
Wcześniej politycy Solidarnej Polski zapowiedzieli, że nie poprą też tak zwanej ustawy antycovidowej. Z tego powodu projekt został zdjęty z porządku obrad posiedzenia Sejmu. 
 

Michał Fabisiak, PolskieRadio24.pl / IAR/agkm

Czytaj także

"Albo powrót do dobrych standardów współpracy, albo rząd mniejszościowy". Waldemar Buda o koalicji rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 17:04
- Musimy powrócić do dobrych standardów współpracy, jeżeli ta współpraca ma być kontynuowana. Albo przywrócimy naszą współpracę w ramach koalicji na rozsądne tory, albo zmierzamy w kierunku rządu mniejszościowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryba: wyborców mniej interesują personalia, bardziej zależy im na realizacji programu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 20:55
- Polacy w umiarkowanym zakresie zwracają uwagę na to, co politycy robią w wewnętrznych rozgrywkach. Mało ich interesuje też to, kto ostatecznie jakie stanowisko będzie zajmował. Ważniejsze jest, żeby były realizowane programy, żeby rozwiązywano problemy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
rozwiń zwiń