X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mógłby odegrać rolę stabilizującą w ramach rządu i Zjednoczonej Prawicy". Dworczyk o prezesie PIS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:56
- Ten polityk ma taki format, że mógłby odegrać rolę stabilizującą w tej napiętej sytuacji, ale do tego musi być dobra wola z obu stron, z naszej strony dobra wola jest - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk pytany, czy wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu mogłoby być remedium na obecny kryzys w koalicji.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Michał Dworczyk w TVN24 nie chciał się wypowiadać, jak zakończy się obecny kryzys polityczny w Zjednoczonej Prawicy, zwracając uwagę, że decyzje mają zapaść podczas zaplanowanego na godz. 13 spotkania kierownictwa PiS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
krzysztof szczerski 1200.jpg
Szczerski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych

"Potrzebna wola obu stron"

- Uważam, że w interesie całej zjednoczonej prawicy i naszych wyborców byłoby dalsze funkcjonowanie Zjednoczonej Prawicy w niezmienionym kształcie, ale do tego trzeba woli z obu stron - powiedział szef KPRM.

- Trudno wyobrazić sobie i uznać za normalną sytuację, kiedy jeden ze znacząco mniejszych koalicjantów chce mieć zasadniczy wpływ na kształt i funkcjonowanie koalicji, a na dodatek staje się nieprzewidywalny, bo zmienia reguły gry w czasie jej trwania - przekonywał.

Czytaj także:

Rząd mniejszościowy?

Dopytywany, czy z punktu widzenia PiS trudniejsze relacje są w relacjach z Porozumieniem Jarosława Gowina, czy z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry odpowiedział, że "bez wątpienia największe napięcia w ostatnim okresie wywoływali politycy Solidarnej Polski".

Przyznał, że kryzys może się zakończyć powstaniem rządu mniejszościowego. - Najnowsza historia Polski zna przypadki, kiedy z powodzeniem funkcjonował rząd mniejszościowy - przekonywał Michał Dworczyk.

"Stabilizująca rola" prezesa PiS

Szef KPRM został też zapytany o słowa Adama Bielana, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem.

- Myślę, że jest to jeden z realnych wariantów, nie wiem, czy premierem, czy wicepremierem, to jest decyzja pana prezesa Kaczyńskiego, natomiast ten polityk ma taki format, że mógłby odegrać rolę stabilizującą w tej napiętej sytuacji, ale do tego musi być dobra wola z obu stron, z naszej strony dobra wola jest - mówił.

- Premier Jarosław Kaczyński, jako osoba chyba najbardziej doświadczona w polskiej polityce na pewno mógłby odegrać bardzo pozytywną, rolę stabilizującą w ramach rządu i w ramach Zjednoczonej Prawicy - dodał.

W poniedziałek po godz. 13 zbierze się kierownictwo PiS, które podejmie decyzję w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Radny PiS: mam nadzieję, że nasi koalicjanci opamiętają się

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 14:56
- Koalicji de facto nie ma, a rozmowy koalicyjne się nie toczą. Nie może być tak, że nasi mniejsi partnerzy co chwilę zmieniali agendę tematów, atakując PiS. Mam nadzieję, że jednak przyjdzie opamiętanie i refleksja - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego (PiS).
rozwiń zwiń