X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczerski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:09
– Prezydent jest zaniepokojony i zdziwiony sytuacją, która ma miejsce w Zjednoczonej Prawicy. W trakcie kampanii prezydenckiej partie te obiecywały Polakom powyborczy spokój, a zamiast tego mamy koncert życzeń młodszych partnerów koalicyjnych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski
Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof SzczerskiFoto: PR

W poniedziałek o godz. 13 ma się zebrać kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, by rozmawiać o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia.

Czytaj więcej
sobolewski krzysztof_1200.jpg
"Będą konkretne decyzje, czas niepewności zostanie przecięty". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

Krzysztof Szczerski przypomniał, że w trakcie kampanii prezydenckiej Zjednoczona Prawica zapewniała, iż głos oddany na Andrzeja Dudę zagwarantuje kolejne lata stabilnych rządów w Polsce. - Prezydent oczekuje realizacji tych założeń – powiedział gość radiowej Trójki.

Szef gabinetu prezydenta stwierdził, że kryzys w Zjednoczonej Prawicy wywołany jest "koncertem życzeń młodszych koalicjantów". – To niedopuszczalne – ocenił.

Czytaj także:

Marszałek Senatu u prezydenta

Przedstawiciel prezydenta pytany o to, co głowa państwa zrobi z ustawą o ochronie zwierząt, podkreślił, że jesteśmy jeszcze w trakcje procesu legislacyjnego i teraz trzeba czekać na ruch Senatu. - Tomasz Grodzki będzie jutro w południe gościem prezydenta i Andrzej Duda będzie pytał marszałka Senatu o to, jak będzie procedował tę ustawę – poinformował Krzysztof Szczerski.

Posłuchaj
12:30 2020_09_21 08_13_32_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Krzysztof Szczerski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (Salon polityczny Trójki)
 
Gość radiowej Trójki podkreślił również, że Andrzej Duda czeka na ostateczny kształt tej ustawy i dopiero wtedy zdecyduje, co z nią zrobić. – Prezydent ma bardzo dobrą znajomość spraw polskiej wsi. Często spotyka się nie tylko z przedstawicielami przemysłowych zakładów żywności, ale też ze zwykłymi rolnikami. Jemu zależy na dobrostanie całej polskiej wsi – wskazał szef gabinetu prezydenta.
Czytaj więcej
zjednoczona prawica 1200 east news.jpg
Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Dziś spotkanie kierownictwa PiS

– Prezes Jarosław Kaczyński ma rację, mówiąc o tym, że "Piątka dla zwierząt" jest kwestią moralną, ale polityczną sprawą jest dobrostan wsi. To jest coś znacznie szerszego niż tylko dobrostan zwierząt – zaznaczył Szczerski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Szczerski (szef Gabinetu Prezydenta RP)
Data emisji: 18.09.2020
Godzina emisji: 8.13

jp/ml

Czytaj także

Szef KPRM: nie ma rozmów koalicyjnych. Rząd mniejszościowy i wcześniejsze wybory to realna opcja

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 09:09
- Kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości podejmie decyzję co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, informując jednocześnie, że "w tej chwili rozmów koalicyjnych nie ma".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będą konkretne decyzje". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 07:44
- Rozmowy o nowej umowie koalicyjnej zostały przerwane i nie ma planów, aby w najbliższym czasie miały być kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa partii zostaną podjęte decyzje ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń