X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Nieliczna grupa bardzo wpływowych ludzi". Publicyści o branży futrzarskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:07
- Hodowców jest w Polsce kilkudziesięciu. Ale pomimo że jest ich niewielu, są bardzo wpływowi - ocenił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Wojciech Mucha. Gościem Michała Rachonia był także Jacek Liziniewicz, który wytłumaczył, dlaczego "następuje prywatyzacja zysków, a uspołecznienie kosztów" w branży futrzarskiej.
Audio
  • Jacek Liziniewicz i Wojciech Mucha o branży futrzarskiej (Temat dnia/Gość PR24)
Branża futrzarska w Polsce to zaledwie kilkudziesięciu hodowców; zdjęcie ilustracyjne
Branża futrzarska w Polsce to zaledwie kilkudziesięciu hodowców; zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ChiccoDodiFC

Sejm zajmie się projektem ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

futerkowe 1200.jpg
Omijali procedury, robili sobie żarty z wielu instytucji. Liziniewicz o lobby futrzarskim

Swoje poparcie dla projektu zadeklarowali posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. - 100 posłów Koalicji Obywatelskiej na pewno zagłosuje za nowelizacją ustawy - poinformowała posłanka KO Katarzyna Piekarska. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski również zadeklarował poparcie projektu. Dodał, że "jeżeli będziemy nad nim pracowali, tak jak pracujemy, i nie będzie żadnych wrzutek, które okażą się nieskuteczne dla ochrony zwierząt, to poprzemy".

Czytaj także:

Wpływowa branża

Goście audycji odnieśli się do branży futrzarskiej, którą zajmowali się jako publicyści.

Posłuchaj
21:13 PR24_MPLS 2020_09_16-10-09-25.mp3 Jacek Liziniewicz i Wojciech Mucha o branży futrzarskiej (Temat dnia/Gość PR24) 

- Hodowców jest w Polsce kilkudziesięciu. Ale pomimo że jest ich niewielu, są bardzo wpływowi. Doprowadzili na przykład do tego, że norka amerykańska została wykreślona z listy gatunków inwazyjnych - przypomniał Wojciech Mucha. - Musimy zadać sobie pytanie o to, czy możemy sobie pozwolić na to, że niewielka grupa, dość majętnych osób może wpływać na proces legislacyjny w Polsce - dodał.

1200_Sejm_PAP.jpg
"Piątka dla zwierząt". Dziś Sejm zajmie się projektem ustawy

Jacek Liziniewicz podkreślił, że norka amerykańska, która wyparła ze środowiska rodzimą norkę europejską, "w dużej mierze zatruwa środowisko". - Uciekinierzy z ferm trzebią populację dzikich zwierząt, ponosimy koszty środowiskowe, a w okolicach ferm spadają ceny działek - wymienił publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". - Mamy do czynienia z biznesem, w którym następuje prywatyzacja zysków, a uspołecznienie kosztów - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Wojciech Mucha, Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 10.09

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. Dr Herudziński: PiS poszukuje szerokiego spektrum wyborców

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:26
- PiS, jako partia władzy, musi poszukiwać szerokiego spektrum wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW, komentując nowe propozycje programowe pojawiające się przy okazji negocjacji nad rekonstrukcją rządu Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: ochrona zwierząt w Polsce będzie na poziomie XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 09:20
- Projekt jest na stole, ale dyskusja przed nami - zobaczymy, jaki będzie wynik prac w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Ryszard Bartosik, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Gościem audycji "Dwie strony" był również Jarosław Rzepa, poseł PSL.
rozwiń zwiń