X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sasin: zrobimy wszystko, by CPK został oddany do użytku w 2027 roku

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 14:52
Jacek Sasin, pytany w TVP1 o to, czy termin oddania do użytku Centralnego Portu Komunikacyjnego (2027 rok) jest realny, powiedział, że - opierając się na zapowiedziach pełnomocnika rządu ds. CPK, Marcina Horały - jest to termin realny. - Zrobimy wszystko, żeby tak się stało - wskazał. Dodał, że to nie może być inwestycja, która ciągnęłaby się przez dziesięciolecia.
Wicepremier Jacek Sasin
Wicepremier Jacek SasinFoto: PAP/Artur Reszko

Odnosząc się do tzw. superresortu, który sprawowałaby nadzór nad wszystkimi strategicznymi inwestycjami, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że nie ma jeszcze żadnych ustaleń w tej sprawie. Przyznał, że pojawiała się koncepcja skupienia w jednym resorcie inwestycji m.in. kolejowych, drogowych czy infrastrukturalnych, realizowanych przez różne spółki z udziałem Skarbu Państwa.

horała 1200 pap.jpg
"95 tys. miejsc pracy, ponad 140 mld zł wartości dla PKB". Horała o realizacji projektu CPK

- Inwestycje to koło zamachowe naszej gospodarki, które pozwolą przejść Polsce w miarę suchą nogą przez kryzys i powrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu - mówił. Zaznaczył jednak, że ostatecznych decyzji na temat powołania superresortu nie ma i możliwe, że nic w tej kwestii się nie zmieni.

"Bezpieczeństwo energetyczne Polski"

Szef resortu aktywów państwowych powiedział też, że trwają prace nad projektem dotyczącym mediów, który jest wzorowany na rozwiązaniach, które już funkcjonują na świecie. - Rozmawiamy przede wszystkim o projekcie dekoncentracyjnym, ale nie można wykluczyć, że pojawią się jeszcze inne rozwiązania - dodał.

Zapytany o to, czy zadaniem Artura Sobonia, który został nowym pełnomocnikiem rządu ds. górnictwa, będzie zamykanie kopalń, Sasin podkreślił, że jego zadaniem jest stworzenie modelu górnictwa i energetyki, który będzie współgrał z polityką Unii Europejskiej, którą musimy realizować. Dodał, że obecnie na świecie zapotrzebowanie na energię z węgla spada, głównie z powodu wysokich opłat emisyjnych. Ponadto - jak zaznaczył - musimy się też zmierzyć z importem tańszej energii. Jednak wszystkie zmiany muszą być wprowadzane z partnerami społecznymi - zaznaczył.

Na pytanie, jakie znaczenie miałoby wstrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2, minister przyznał, że zwiększyłoby to bezpieczeństwo energetyczne Polski i całego regionu, ponieważ ograniczyłoby to możliwości szantażowania przez Rosję. Podkreślił, że byłoby to ważne dla nas również w sensie ekonomicznym, ponieważ moglibyśmy czerpać zyski z tranzytu gazu do Europy Zachodniej dotychczasowymi rurociągami.

mg

Czytaj także

Program inwestycyjny CPK to 95 tys. miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 10:30
- W szczytowym momencie program inwestycyjny Centralnego Portu Komunikacyjnego wykreuje w Polsce 95 tys. miejsc pracy. Wartość dodana PKB brutto, którą da ta inwestycja gospodarce, wyniesie 126 mld zł – powiedział w Radiu Gdańsk wiceminister infrastruktury Marcin Horała.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa CPK. Horała: inwentaryzujemy teren większy niż m.st. Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 17:05
- Wbita łopata to koniec procesu inwestycyjnego. Najświeższe wieści to powstanie umów na inwentaryzacje środowiskowe. Ruszają one na prawie 600 km nowych linii kolejowych oraz na terenie lotniska. To teren większy niż miasto stołeczne Warszawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykup gruntów pod budowę CPK jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 10:30
Wykup gruntów pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zapowiedział to pełnomocnik rządu do spraw budowy CPK, wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń