X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ruszyła V edycja akcji BohaterON. W tym roku kartki do powstańców wyślemy online

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 20:57
Kartki z podziękowaniami dla powstańców warszawskich w tym roku wyślemy tylko online. W Warszawie zainaugurowano piątą edycję akcji BohaterON - Włącz Historię, której celem jest upamiętnianie i pomoc bohaterom powstańczego zrywu oraz promowanie historii.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mat. pras.

Do tej pory Powstańcy otrzymywali również kartki papierowe.

Pandemia zmieniła formułę akcji

Jak mówiła organizatorka akcji, Agnieszka Łesiuk-Krajewska, zmienia się formuła, a kartki będzie można wysłać tylko online i odpłatnie - bohaterów można wesprzeć pocztówką o nominałach: 10, 50 lub 100 złotych. Następnie kartki zostaną wydrukowane, a część środków zostanie przeznaczona na bezpośrednią pomoc powstańcom warszawskim.

Posłuchaj
00:18 BohaterON IAR 01.mp3 Agnieszka Łesiuk-Krajewska o tegorocznej odsłonie akcji "Kartka dla Powstańca" w ramach projektu BohaterON - Włącz Historię (IAR)
1200.jpg
Kolejna edycja akcji BohaterOn. Agnieszka Łesiuk-Krajewska: łączymy pamięć z pomocą

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy musieli zmienić częściowo plany, ale za to udało im się zorganizować akcję pomocową. Powstańcy warszawscy otrzymali paczki z maseczkami ochronnymi, rękawiczkami i płynami do dezynfekcji.

Partnerem akcji BohaterON - Włącz Historię jest Polskie Radio, które - jak co roku - włączyło się w jej promocję, m.in. przez emisję spotu promującego tegoroczną edycję akcji. - Misją Polskiego Radia od blisko stu lat jest szerzenie i utrwalanie wartości oraz przekazywanie tradycji na antenach - mówiła prezes Agnieszka Kamińska.

Wsparcie ambasadorów akcji

Akcję BohaterON od lat wspierają również ambasadorzy. Aktor Antoni Pawlicki podkreślał, że w akcji najbardziej ceni możliwość dialogu z powstańcami i słuchanie tego, co mają do powiedzenia młodszym pokoleniom. - To są te wartości, które przekazują, od błahych rzeczy po kluczowe kwestie - na przykład to, że powinniśmy szanować wszystkich ludzi, że ludzie są różni, że nie można nikogo wykluczać - mówił.

Posłuchaj
00:20 BohaterON IAR 02.mp3 Antoni Pawlicki o wartościach przekazywanych przez powstańców warszawskich (IAR)

Czytaj również:

Od początku akcji BohaterON powstańcy warszawscy otrzymali ponad 830 tysięcy kartek z podziękowaniami. Jedna trzecia z nich była zaadresowana do konkretnych osób. Na pomoc dla bohaterów walk przeznaczono milion złotych.


Posłuchaj
00:28 BohaterON IAR 03.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o akcji BohaterON - Włącz Historię (IAR)

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent o powstańcach getta warszawskiego: nigdy nie zapomnimy ich męstwa

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 15:00
Prezydent Andrzej Duda w 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim upamiętnił ofiary tego zrywu. W jego imieniu pod pomnikiem Bohaterów Getta został złożony wieniec, zaś sam Andrzej Duda o Powstaniu napisał na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy winni pamięć polskim patriotom". Premier upamiętnił rotmistrza Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 19:40
- Osobowość rotmistrza Witolda Pileckiego posiadała gen wolności, który nie pozwalał mu na życie w zniewoleniu - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w 72. rocznicę śmierci rotmistrza.
rozwiń zwiń