X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pat w Sądzie Najwyższym. Stępkowski: jestem przeciwnikiem siłowego wprowadzania porządków

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:35
- Jestem przeciwnikiem siłowego wprowadzania porządków Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, co nie znaczy, że nie będę stanowczy - powiedział sędzia Aleksander Stępkowski przewodniczący obradom w celu wyboru I Prezesa SN.
Aleksander Stępkowski
Aleksander StępkowskiFoto: PAP/Marcin Obara

Zapewnił przy tym, że będzie starał się robić wszystko, aby zgromadzenie to przebiegało sprawnie. Zwrócił też uwagę, że z uwagi na dotychczasowe doświadczenia "nie należy mieć nierealistycznych oczekiwań".

Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN od 8 maja obradowało w celu wyboru pięciu kandydatów na I Prezesa SN. Po trzech dniach posiedzenia sędziom udało się zakończyć etap formalny obrad i przejść do fazy wyłaniania kandydatów na nowego I Prezesa SN.

Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
Nie będzie wyłączenia sędziego na podstawie uchwały trzech izb. Jest decyzja Sądu Najwyższego

W ubiegłą środę przewodniczący wtedy temu zgromadzeniu Kamil Zaradkiewicz odroczył obrady i zwrócił się do prezydenta o zmianę regulaminu Sądu Najwyższego.

Po rezygnacji Zaradkiewicza prezydent powierzył wykonywanie obowiązków I Prezesa SN Aleksandrowi Stępkowskiemu, który wyznaczył termin wznowienia obrad zgromadzenia na 22 maja.

"Będę reagował na wszystkie przypadki działań pozaprawnych"

Sędzia Stępkowski podczas konferencji prasowej w środę wyraził nadzieję, że obrady tego zgromadzenia będą przebiegać sprawnie.

- Ja ze swej strony będę się starał robić wszystko, ażeby to zgromadzenie przebiegało jak najsprawniej. Jednak jak każde obrady ciała kolegialnego jest to współpraca licznych osób. Ta współpraca nie zawsze dobrze się układa, w związku czym nie należy mieć nierealistycznych oczekiwań - wskazał Stępkowski.

Nie wykluczył, że podczas zgromadzenia pojawią się działania zmierzające do uniemożliwienia wyboru kandydatów. Zaznaczył, że będzie reagował na wszystkie przypadki działań pozaprawnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Tomasz Lis musi sprostować nieprawdziwe informacje. Piotr Gliński wygrał w sądzie z "Newsweek Polska"

"Będę starał się szukać i budować płaszczyzny porozumienia"

Stępkowski podkreślił, że jest przeciwnikiem siłowego wprowadzania porządków posiedzenia. - Co nie znaczy, że nie będę stanowczy w egzekwowaniu - zaznaczył sędzia.

Zapewnił przy tym, że będzie starał się szukać i budować płaszczyzny porozumienia, a nie antagonizować członków zgromadzenia. - Liczę jednak, że osiągniemy porozumienie - dodał.

Pat w SN

Stępkowski był też pytany, czy jeśli pat w SN będzie się utrzymywał, to konieczne będą zmiany w przepisach.

- W sytuacji, kiedy nie będzie dobrej woli, to żadne regulacje jej nie zastąpią. Każda regulacja, najbardziej jasna i klarowna, może budzić wątpliwość i być przyczynkiem do dokonywania obstrukcji działań zgromadzenia - wskazał.

Jak dodał, jakiekolwiek rozwiązania ustawowe w tej kwestii byłyby świadectwem klęski sędziów SN.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uznali, że podarcie Biblii nie było przestępstwem. Teraz kandydują na I prezesa Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 20:44
Dwóch z dziesięciu wstępnych kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego uznało w 2015 roku, że porwanie Biblii przez lidera metalowego zespołu Behemoth nie było przestępstwem obrazy uczuć religijnych - informuje portal tvp.info. Chodzi o sędziów Tomasza Artymiuka i Włodzimierza Wróbla.
rozwiń zwiń