X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Trzynastka" cieszy emerytów. Dodatkowe wsparcie dzięki podpisowi Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 08:12
Emeryci i renciści corocznie będą otrzymywać dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury - przewiduje ustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Większość "trzynastek" została wypłacona w kwietniu. W tym roku dodatkowe świadczenia wyniosą 1200 zł brutto.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda po podpisaniu ustawy o 13. emeryturze (PR24)
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów - tzw. trzynastkę
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów - tzw. trzynastkęFoto: Ministerstwo Rodziny/Twitter
  • Prezydent Andrzej Duda w lutym podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów - tzw. trzynastce
  • Trzynasta emerytura jest wypłacana w wysokości najniższej emerytury w danym roku, która w 2020 r. wynosi 1200 zł brutto i nie będzie ona podlegała egzekucji
  • Większość osób otrzymała ją wraz z kwietniową emeryturą lub rentą

Uroczyste podpisanie przez prezydenta ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów odbyło się w lutym w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie (woj. mazowieckie).

Program-Rodzina-500plus-500+-MRPiPS-1200.jpg
500+ na każde dziecko. Prezydent: nasi oponenci mówili, że "tego nie da się zrobić"

Źródło: TVP.Info

Zgodnie z ustawą trzynaste emerytury są wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. będzie to 1200 zł brutto.

Dodatkowe świadczenia będą wypłacane z urzędu. Większość osób otrzymała je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Z kwoty świadczenia nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, nie będzie też ona wliczana do dochodu.

Kto otrzyma "trzynastki"?

"Trzynastki" otrzymają osoby pobierające emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

maląg 1200 eastnews.jpg
Minister rodziny: obserwujemy rynek pracy, mamy przygotowanych kilka wariantów

Źródłem ich finansowania będą pieniądze Funduszu Solidarnościowego i budżetu państwa.


mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"My dotrzymujemy obietnic". Minister rodziny o trzynastej emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 07:20
- Byliśmy świadkami, kiedy w Senacie opozycja nie chciała, żeby emeryci dostali to świadczenie. My natomiast pokazujemy, że dotrzymujemy słowa - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odnosząc się do ustawy o trzynastej emeryturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzynastka" dla emerytów i rencistów na stałe

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 15:19
Emeryci i renciści corocznie będą otrzymywać dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury - przewiduje ustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Większość "trzynastek" zostanie wypłacona w kwietniu. W tym roku dodatkowe świadczenia wyniosą 1200 zł brutto.
rozwiń zwiń