Rejsy z całego świata. Akcja "LOT do domu" nie zwalnia tempa

2020-03-27, 20:40

Rejsy z całego świata. Akcja "LOT do domu" nie zwalnia tempa
Boeing 737 PLL LOT. Foto: Biuro Prasowe LOT/Jacek Bonczek

Dzięki akcji "LOT do domu" pomogliśmy ok. 37 500 Polakom i prawie 400 obywatelom innych państw, a ta liczba stale rośnie - poinformował w piątek na Twitterze resort spraw zagranicznych.

Operacja "LOT do domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Powiązany Artykuł

szpital-3.jpg
Wiceminister zdrowia: powinniśmy być samowystarczalni

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej https://LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

Za powrót do Polski organizowanym przez LOT specjalnymi lotami podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca polski rząd. 

Powiązany Artykuł

szpital_1200 (1).jpg
Wirusolog: koronawirus groźny nie tylko dla osób starszych

Operacja w obecnym kształcie będzie kontynuowana do 5 kwietnia br. Jak informował LOT 27 marca po południu "44 maszyny, typu m.in. Boeing 787 Dreamliner, wykonały w sumie 275 rejsów". Tego dnia w rozkładzie znalazło się 16 rejsów - m.in. z Cancun, Varadero, Chicago, Helsinek, Baku, Edynburga, Londynu, Oslo, Alicante czy Algieru.

Koronawirus na świecie (źródło: Polskie Radio 24) Koronawirus na świecie (źródło: Polskie Radio 24)

W kolejnych dniach przywiezie polskich obywateli m.in. z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Toronto, Bangkoku i Tbilisi, a także z Singapuru, Amsterdamu i Sztokholmu. Rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym.

Powiązany Artykuł

mycie rąk 1200 shutterstock.jpg
Co robić, by uniknąć koronawirusa? GIS pokazał jak każdy z nas może ograniczyć rozwój pandemii

Do projektu "LOT do domu" dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Wszystkie osoby wracające do Polski w ramach akcji #LOTdoDomu mają mierzoną temperaturę ciała, a następnie kierowane są na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Polecane

Wróć do strony głównej