X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Wejdzie w życie w ciągu dwóch tygodni". Szef KPRM o "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 09:01
- Te ponad 200 mld zł, które będzie kosztować "tarcza antykryzysowa", to gigantyczna suma. Warto te koszty ponieść, aby uniknąć dramatycznych sytuacji w przyszłości - podkreślił w wypowiedzi dla "Super Expressu" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak dodał, jest szansa, że przepisy wejdą w życie w ciągu dwóch tygodni.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PAP/Mateusz Marek

Szef KPRM był pytany przez "SE" m.in. o to, jak rząd zamierza zorganizować wybory w dobie pandemii koronawirusa.

shutterstock_pieniądze 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy i firmy

- Takie decyzje, ocena sytuacji, będą możliwe dopiero w kwietniu. Spekulowanie dziś o tym, jak będzie wyglądać sytuacja za dwa, trzy czy cztery tygodnie jest niepotrzebne i żaden odpowiedzialny polityk nie powinien tego robić - powiedział Michał Dworczyk. Podkreślił, że "na razie nie ma przesłanek prawnych do przesunięcia wyborów prezydenckich".

"To kompromis między oczekiwaniami a możliwościami budżetu"

Michał Dworczyk poinformował, że projekt tzw. tarczy antykryzysowej jest "przez cały czas dopracowywany", aby "odpowiadał na oczekiwania pracodawców i pracobiorców". Jak ocenił, proponowane w nim instrumenty będą pomagały także małym przedsiębiorcom.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Prezes BGK: "tarcza antykryzysowa" obejmie niemal wszystkie sektory gospodarki

- Ale trzeba uczciwie powiedzieć, że te rozwiązania są wypadkową, kompromisem między oczekiwaniami a możliwościami budżetu. Te ponad 200 mld zł, które będzie kosztować ten projekt, to gigantyczna suma. Oczywiście warto te koszty ponieść. Także po to, by uniknąć bardziej dramatycznych sytuacji w przyszłości. Ale też jest tak, że nigdy nie da się zadowolić wszystkich. Tak jest w sytuacjach kryzysowych - zwrócił uwagę.

"Prezydent niezwłocznie podpiszę ustawę"

pap_duda-1200.jpg
Prezydent: ogromna szansa, że rozwiązania dot. "tarczy antykryzysowej" zostaną przyjęte w zgodzie

Szef KPRM pytany, kiedy jego zdaniem przepisy dot. "tarczy antykryzysowej" realnie wejdą w życie, szef KPRM odparł, że "ma nadzieję, że sprawnie uda się przeprowadzić ten projekt".

- Jeżeli w tym tygodniu zostanie ustawa uchwalona przez Sejm, to jest decyzja marszałka Tomasza Grodzkiego o zwołaniu Senatu, który też, mam nadzieję, przyjmie tę ustawę w perspektywie tygodnia. Pan prezydent już deklarował, że niezwłocznie ustawę podpisze. Realnie patrząc, jest szansa, że stanie się to w ciągu dziesięciu dni, może dwóch tygodni - stwierdził.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnicy czasowo zwolnieni ze składki do KRUS. Zgoda rządu na inicjatywę prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 14:57
Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, pierwszą pomocą dla rolników, która uzyskała zgodę rządu, jest zwolnienie ze składek KRUS, analogicznie jak to ma miejsce w przypadku ZUS - poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: przed nami kryzys inny niż dotychczasowe

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 07:35
Na pewno czeka nas poważny kryzys, będzie zupełnie inny niż poprzednie - mówi we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ograniczenia dot. przemieszczania się i wychodzenia z domu. Sprawdź na czym polegają i do kiedy obowiązują

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 16:17
O konieczności wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa poinformował premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Nowe obostrzenia obowiązują od 24 marca do 11 kwietnia, dotyczą m.in. wychodzenia z domu i przemieszczania się. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 00:39
- Kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości - napisał premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu posiedzenia gospodarczego sztabu kryzysowego.
rozwiń zwiń