X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przyjmowała pacjentów, choć miała być na kwarantannie. Śledztwo ws. lekarki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 15:17
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarki z Knurowa, która pracowała mimo skierowania jej na kwarantannę. Według policji, kobieta nie zastosowała się do zaleceń, opuściła miejsce izolacji i przyjmowała pacjentów w gabinecie. Później okazało się, że jest zakażona koronawirusem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Andrei_R

Informację o wszczęciu śledztwa przekazała prok. Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Postępowanie, toczące się Prokuraturze Rejonowej Gliwice-Zachód, będzie prowadzone pod kątem z art. 165 Kodeksu karnego.

Zgodnie z tym przepisem, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze od pół roku do ośmiu lat więzienia.

Czytaj więcej
wirus 1200 pap.jpg
"Pojawiają się zachowania nieodpowiedzialne". Nowe dane polskiej policji ws. kwarantanny

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezydenci Polski i Niemiec: zdecydowane działania władz pomogą opanować koronawirusa

Prok. Spruś zaznaczyła, że na razie nie można przesłuchać lekarki ani pacjentów, z którymi się zetknęła. - Wszyscy potencjalni uczestnicy postępowania, zarówno pani doktor, jak i osoby, z którymi miała kontakt są objęte kwarantanną. Trudno wykonać z nimi jakiekolwiek czynności procesowe - powiedziała. Przesłuchania będą mogły odbyć się, kiedy będzie pewne, że wszystkie te osoby są zdrowe.

"Natychmiastowe przerwanie pracy"

Jak informowała wcześniej gliwicka komenda, policjanci każdego dnia otrzymują aktualne listy osób objętych kwarantanną i sprawdzają czy wywiązują się one z obowiązku przebywania w izolacji domowej. W ostatnią niedzielę nie zastali w domu lekarki objętej kwarantanną. W rozmowie telefonicznej ustalili, że jest ona w gabinecie lekarskim w knurowskim szpitalu, gdzie przyjmuje pacjentów.

- Policjanci pouczyli kobietę, że łamie prawo i polecili natychmiastowe przerwanie pracy oraz powrót do domu celem kontynuowania kwarantanny. Rozmówczyni zastosowała się do polecenia - relacjonował rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski.

O całej sytuacji policjanci powiadomili inspektorat sanitarny i dyrekcję szpitala. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że lekarka jest zakażona koronawirusem. Przyznał to później, po otrzymaniu wyników badań, knurowski szpital.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa

Przedstawiciele szpitala potwierdzili, że u jednej z lekarek, która przyjmowała tam pacjentów w ramach tzw. nocnej i świątecznej opieki, test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Dodano, że lekarka została prawdopodobnie zakażona przez pacjenta.

Zakażanie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 36 osób w woj. śląskim.

Czytaj więcej
telephone-586268_960_720 (1).jpg
Prezydent: będzie aplikacja dla osób objętych kwarantanną

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Wojsko pomoże w kontroli granic. Wsparcie dla policji i służb sanitarnych

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydenci Polski i Niemiec: zdecydowane działania władz pomogą opanować koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 19:43
Prezydenci Polski i Niemiec zgodzili się, że tylko zdecydowane działania władz państwowych mogą wspomóc opanowanie przyrostu zachorowań na koronawirusa. Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier rozmawiali po południu na temat działań związanych ze zwalczaniem pandemii wirusa z Wuhanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: będzie aplikacja dla osób objętych kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:25
W najbliższych godzinach zostanie uruchomiona aplikacja na smartfony dla osób przechodzących kwarantannę - powiedział prezydent Andrzej Duda. Poinformował też, że specjalne pociągi będą przewoziły obywateli Ukrainy z zachodniej granicy Polski na Ukrainę.
rozwiń zwiń