X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wojsko pomoże w kontroli granic. Wsparcie dla policji i służb sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:37
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał decyzję, która umożliwi Wojsku Polskiemu udzielanie policji pomocy w patrolach na przejściach granicznych oraz w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny. Ma to być kolejny element wsparcia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: MON

Już teraz ponad dwa tysiące żołnierzy wraz ze sprzętem jest zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Wspierają oni inne służby w ochronie granic oraz pomagają w transporcie leków do szpitali.

Pomoc psychologiczna pod telefonem 800 100 102

Pracę rozpoczęło także wojskowe mobilne laboratorium rozpoznania biologicznego, które jest w stanie wykonać do 120 testów na obecność koronawirusa dziennie. Dodatkowo na polecenie szefa MON Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły pod numerem telefonu 800 100 102 specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2.

Wsparcie dla kombatantów

KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Premier: ustawa o "tarczy antykryzysowej" będzie gotowa do piątku

Ponadto terytorialsi pomagają w portach lotniczych przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski. Żołnierze WOT pozostają też w kontakcie z kombatantami, gotowi udzielić im pomocy, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia osób starszych.

Ministerstwo Obrony Narodowej zaznacza, że decyzja o udzieleniu pomocy policji nie oznacza, że wojsko zostanie użyte, by pilnować porządku w miastach.


Wpływ koronawirusa na życie Polaków (opr. Maciej Zieliński) Wpływ koronawirusa na życie Polaków (opr. Maciej Zieliński)

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: w ciągu doby przeprowadzamy ok. 1500 testów na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 08:30
– W Warszawie stawia się kolejne laboratorium, które dodatkowo może zrobić kilkaset testów na dobę. Ta baza jest rozszerzana bardzo szybko – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne firmy przyłączają się do walki z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:18
PZU, Port Szczecin-Świnoujście, Jastrzębska Spółka Węglowa i spółka Maspex zadeklarowały przekazanie łącznie niemal 10 mln zł na rzecz szpitali zakaźnych. W ich ślady poszło również Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok z centralą w Szanghaju i oddziałem w Gdyni. Na walkę z epidemią koronowirusa w województwie pomorskim firma przekaże środki ochrony osobistej o wartości ok. 650 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejki na granicy z Litwą rozładowane. Mniejszy ruch na przejściach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 09:37
Z granicy polsko-litewskiej zniknęły kolejki samochodów ciężarowych. Jeszcze w środę miały ok. 35 kilometrów długości.
rozwiń zwiń