X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: ustawa o "tarczy antykryzysowej" będzie gotowa do piątku

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 21:00
- Mamy dużo większe pole manewru niż inne kraje, ale obecnej sytuacji nie można lekceważyć - tak o "tarczy antykryzysowej", czyli propozycjach gospodarczych rządu w związku z epidemią koronawirusa mówił w środę na antenie TVP Info premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • Premier: ustawa o "tarczy antykryzysowej" ma być gotowa do piątku (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM

Szef rządu zapewniał, że polska jest przygotowana na kryzys ze względu na - jak mówił - naprawienie finansów publicznych w minionych czterech latach. W tym kontekście wskazał zmniejszenie luki VAT. - To powoduje, że mamy dzisiaj dużo większe pole manewru w porównaniu do wielu innych krajów, jednak nie można tej sytuacji lekceważyć - mówił premier

Akcentował także rolę relacji gospodarczych i globalnej współpracy handlowej. - Będziemy starali się robić wszystko, żeby pomóc innym krajom odbudować to zaufanie i połączyć z powrotem te poszarpane dzisiaj powiązania - zapewniał Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej
1200_Morawiecki_TT.jpg
212 mld zł na wsparcie dla Polaków. Premier przedstawił szczegóły "tarczy antrykryzysowej"

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Dotyczy każdego, bez względu na skalę działalności". Minister rozwoju o "tarczy antykryzysowej"

Wyraził przekonania, że tzw. tarcza antykryzysowa będzie bardzo dobrym instrumentem, żeby wesprzeć polską gospodarkę. Ocenił, że gdyby nie globalna sytuacja gospodarcza, to wzrost PKB Polski wyniósłby powyżej 3 proc. - Tego "czarnego łabędzia", jak to się czasami mawia, nikt nie przewidział, ale on nadleciał, jesteśmy na niego dobrze przygotowani, współpracujemy z innymi państwami - deklarował.

"Najlepsza praktyka"

- To, co robimy w Polsce dla zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, jest najlepszą praktyką. Dzisiaj inni idą w nasze ślady, a co dzieje się we Włoszech czy Hiszpanii wszyscy państwo mogą zobaczyć - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował, że odpowiedni projekt ustawy, która będzie regulowała mechanizmy wprowadzone przez "tarczę antykryzysową" powstanie do piątku i wyraził przekonanie, że zostanie on przyjęty na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu. W sprawie procedowania projektu ustawy - jak podkreślił - rozmawiał już z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Mateusz Morawiecki stwierdził także, że zmniejszenie długu publicznego i deficytu budżetowego miało być "trampoliną do wzrostu gospodarczego" w 2020 i 2021 r., a obecnie będzie - jak ocenił - bardzo dobrym amortyzatorem dla finansów publicznych w związku z epidemią. Zaznaczył, że rząd chce swoimi działaniami wesprzeć przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa lokalne, które szczególnie mogą ucierpieć w wyniku kryzysu.

Zapewniał również, że wszystkie świadczenia społeczne takie jak "500+" czy trzynaste emerytury zostaną utrzymane.

Apele premiera

Szef rządu wyraził także nadzieję, że tzw. tarcza antykryzysowa spowoduje, że będzie można po ustaniu epidemii wrócić do normalnego życia gospodarczego.

Czytaj więcej
shutterstock_pieniądze 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy i firmy

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezes NBP: państwo jest dobrze przygotowane na kryzys

Mateusz Morawiecki podkreślił, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy próbują wykorzystać sytuację kryzysu i podnoszą ceny produktów o kilkaset procent, będą mogli spodziewać się działań ze strony UOKiK, który może nakładać odpowiednie kary.

Premier zaapelował też o pozostanie w domu, w szczególności osób starszych, ponieważ to - jak dodał - jest najlepszą metodą ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert ZBP uspokaja: depozyty Polaków w bankach nie są zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 15:00
- Nie ma podstaw do żadnych obaw, jeśli chodzi o stabilność sektora bankowego w Polsce i bezpieczeństwo depozytów obywateli w bankach. Natomiast sami klienci pokazują, że ufają sektorowi bankowemu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza Antykryzysowa - pakiet dla przedsiębiorców wart 212 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 14:55
Prezydent Andrzej Duda poinformował, że powstał projekt pomocy dla osób poszkodowanych w związku z pandemią koronawirusa. Po konsultacji na Radzie Gabinetowej program nazwano: "Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS CoV-2". Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że szacunkowa wartość pakietu antykryzysowego to około 212 miliardów złotych. Jest to prawie 10 procent PKB.
rozwiń zwiń