X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prawie 10 milionów papierosów ukrytych w kontenerze. CBŚP i KAS odkryli przemyt

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 08:27
Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni odkryli przemyt prawie 10 mln sztuk papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kontenerze, a przypłynął do Polski z Bangladeszu. 
Akcja CBŚP i KAS. Zdjęcie ilustracyjne
Akcja CBŚP i KAS. Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBŚP

Sprawdzenie kontenera, który przypłynął na statku z Azji, to efekt wymiany informacji pomiędzy pomorską KAS i CBŚP z Gdańska. Zgromadzone przez służby informacje doprowadziły do szczegółowej kontroli transportu z deklarowanym ładunkiem koszulek.

1200_polska_policja_shutterstock.jpg
Oszustwa podatkowe na kwotę pół miliona złotych. Akcja służb

Według dokumentacji towar miał trafić na Węgry. Funkcjonariusze najpierw zeskanowali kontener za pomocą urządzenia RTG, a następnie skorzystano z umiejętności psa wyszkolonego do wykrywania tytoniu.

Zarówno obraz zarejestrowany przez skaner, jak i reakcja psa służbowego nie pozostawiały złudzeń co do konieczności szczegółowego sprawdzenia kontenera.

Około 6,8 mln zł wartości towaru

Funkcjonariusze tuż po otwarciu kontenera zobaczyli kartony z koszulkami, za którymi przemytnicy ukryli kontrabandę. Jest to dość powszechna praktyka stosowana przez grupy przestępcze zajmujące się przemytem "kontenerowym". Po wyładowaniu kartonów z towarem mundurowi dotarli do niemal 10 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny towar został zabezpieczony. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru wynosi ok. 6,8 mln zł. Skarb Państwa mógł stracić na tej próbie przemytu ponad 11 mln zł.

Dalsze czynności w tej sprawie wykonuje Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Gdyni.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwie osoby w areszcie za produkcję ecstasy. Zabezpieczno "tabletkarkę"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 07:42
Dwie osoby podejrzane o produkcję znacznych ilości narkotyków w postaci tabletek ecstasy trafiły do aresztu na trzy miesiące - poinformowały Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli "tabletkarkę" - urządzenie, które w godzinę mogło wyprodukować 5 tys. tabletek.
rozwiń zwiń