X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dorobek jego rządu sprawił, że zerwano z kontynuacją PRL-bis". Jan Olszewski upamiętniony w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 14:25
- Została położona bariera temu wszystkiemu, co stworzył rząd "grubej kreski", temu wszystkiemu, co wynikało z okrągłego stołu, została przełamana cała ta straszliwa tendencja kontynuacji PRL-bis. To jest wielki dorobek Jana Olszewskiego - mówił wiceprezes PiS Antoni Macierewicz podczas uroczystości nadania jednej z sal w Sejmie imienia Jana Olszewskiego oraz odsłonięcia popiersia b. premiera.
Audio
  • Antoni Macierewicz: Jan Olszewski służył także tym, którzy byli katowani i mordowani (IAR)
  • Marszałek senior Sejmu o Janie Olszewskim: był jednym z inicjatorów Muzeum Katyńskiego (IAR)
Antoni Macierewicz podczas uroczystości nadania sali nr 511 w budynku U Kancelarii Sejmu, imienia Jana Olszewskiego
Antoni Macierewicz podczas uroczystości nadania sali nr 511 w budynku U Kancelarii Sejmu, imienia Jana OlszewskiegoFoto: PAP/Mateusz Marek
semka.jpg
Piotr Semka: Jan Olszewski łączył wrażliwość społeczną z patriotyzmem

W uroczystości odsłonięcia popiersia wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także premier Mateusz Morawiecki i ministrowie jego rządu oraz wicemarszałkowie: Małgorzata Kidawa-Błońska i Włodzimierz Czarzasty, byli ministrowie rządu Jana Olszewskiego, w tym szef MSWiA w latach 1991-1992 Antoni Macierewicz.

PAP Jan Olszewski pogrzeb 1200.jpg
"Obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji". Pierwsza rocznica śmierci Jana Olszewskiego

Marszałek senior Sejmu nawiązywał do przemówienie Jana Olszewskiego z czerwca 1992 r. przed głosowaniem nad odwołaniem jego rządu.

Dobrze, żeby w tej sali, w której posłowie RP będą głosowali nad fundamentalnymi sprawami naszego narodu, będą rozstrzygali kształt naszego życia, będą decydowali, czyja będzie Polska, pamiętali o tym, że prędzej czy później wyjdą na ulice i będą musieli spojrzeć ludziom prosto w oczy tak, jak mógł to robić Jan Olszewski - mówił Macierewicz.

Jan Olszewski należał do Szarych Szeregów. Był premierem od grudnia 1991 roku do czerwca 1992 roku. W 2009 został odznaczony najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego. Zmarł 7 lutego 2019 roku w wieku 88 lat.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Wojskowych Powązkach oddano hołd byłemu premierowi Janowi Olszewskiemu

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 14:50
Przedstawiciele KPRM, Sejmu oraz politycy PiS, m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, w piątek w pierwszą rocznicę śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, złożyli wieńce i zapalili znicze na jego grobie na Wojskowych Powązkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: program Zjednoczonej Prawicy kontynuacją dorobku Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:24
- Jan Olszewski pokazał, że program niepodległościowy przynosi sukcesy, zwłaszcza społeczno-gospodarcze, ale też polityczne. Dzisiejszy program Zjednoczonej Prawicy jest kontynuacją dorobku Jana Olszewskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o Janie Olszewskim: nigdy nie zlekceważymy ryzyk przed jakimi pan ostrzegał

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 16:32
Pana pytania "Czyja będzie Polska?" nigdy nie zapomnimy. Nigdy nie zlekceważymy ryzyk, przed którymi ono ostrzega. Polska - zasługuje na najlepsze ręce - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w pierwszą rocznicę śmierci b. premiera Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń