X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Semka: Jan Olszewski łączył wrażliwość społeczną z patriotyzmem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 14:30
- Jan Olszewski to przykład ładnego życiorysu. Był człowiekiem, który łączył wrażliwość społeczną z patriotyzmem - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Semka.
Audio
Piotr Semka
Piotr SemkaFoto: Polskie Radio 24

W piątek mija rok od śmierci Jana Olszewskiego, premiera rządu w latach 1991-1992, doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego i obrońcy opozycjonistów w procesach politycznych w PRL- u. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego. Zmarł 7 lutego ubiegłego roku w wieku 88 lat.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: "Obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji". Pierwsza rocznica śmierci Jana Olszewskiego

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że "Jan Olszewski to przykład ładnego życiorysu". - Życiorysu człowieka, który łączył w sobie wrażliwość socjalistyczną z patriotyzmem. Jego rodzina wywodziła się z PPS-u - zaznaczył publicysta.

PAP Jan Olszewski 1200.jpg
Wspomnienie Jana Olszewskiego

"Pragmatyzm był jego charakterystyczną cechą"

Jak dodał, były premier "łączył w sobie także gotowość do zrywu z dosyć chłodną refleksją na temat tego, co należy robić w momencie, kiedy coś się nie udaje". - Pragmatyzm był też jego cechą charakterystyczną - powiedział Piotr Semka.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Autor książki o Janie Olszewskim: nie znam żadnej relacji podważającej jego autorytet

W pierwszą rocznicę śmierci Jana Olszewskiego na jego grobie na wojskowych Powązkach wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele prezydenta, premiera i marszałka Sejmu. O godzinie 19 w warszawskiej archikatedrze zostanie odprawiona msza święta w jego intencji.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Piotr Semka
Data emisji: 07.02.2020
Godzina emisji: 13.33

Polskie Radio 24

Czytaj także

Jan Olszewski - polityk z pięknym życiorysem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 05:50
Powstaniec warszawski, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, premier w latach 1991-1992, doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku odznaczony Orderem Orła Białego. 7 lutego mija druga rocznica śmierci Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń