X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fogiel: nie chcę wierzyć, że raport NIK to robienie na złość komukolwiek

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 21:55
- Fakty o programie "Praca dla więźniów" świadczą o tym, że liczba pracujących osadzonych wzrosła, a najważniejszy celem programu jest resocjalizacja - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel
Zastępca rzecznika PiS Radosław FogielFoto: PAP/Leszek Szymański

Radosław Fogiel ocenił w Polsat News, że program "Praca dla więźniów" odniósł sukces. Jak dodał, w czasie trwania programu trzykrotnie udało się zwiększyć liczbę pracujących, którzy odbywają karę więzienia. To, jak stwierdził, jest zyskiem dla samych więźniów, ponieważ praca umożliwia np. dłużnikom alimentacyjnym rozpoczęcie spłacania swoich zobowiązań.

1200_Banaś_PAP.jpg
Sprawa M. Banasia. Ł. Schreiber: możemy myśleć o zmianie konstytucji

- Fakty świadczą o tym, że liczba pracujących więźniów wzrosła, a najważniejszym celem programu jest resocjalizacja przez pracę - podkreślił polityk.

Fogiel zauważył, że obecny prezes NIK Marian Banaś w czasie sprawowania swojej funkcji nie był w stanie przeprowadzić kontroli i sporządzić raportu dotyczącego tego programu.

- To jest, opieram się na słowach Patryka Jakiego, sięgnięcie do raportu, który zrealizował jeszcze poprzedni prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Wtedy wnioski z tego raportu zdaniem NIK nie upoważniały do składania zawiadomień do prokuratury - stwierdził Fogiel.

- Trudno nie dziwić się temu, że wcześniej ten sam raport nie dawał asumptu do składania takich wniosków, a teraz zdaniem NIK daje - dodał. Fogiel stwierdził jednocześnie, że nie chce wierzyć w to, iż raport NIK to robienie na złość komukolwiek.

Program "Praca dla więźniów"

We wtorek NIK opublikowała raport nt. programu "Praca dla więźniów". Wynika z niego, że wykryte zostały "liczne nieprawidłowości" w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych.

"W ramach kontroli Programu 'Praca dla Więźniów' ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, stwierdzono 27 przypadków udzielenia zamówień z naruszeniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Łączna kwota wydatkowanych w ten sposób środków, to ponad 115 mln zł" - przekazał NIK.

Kontrolerzy wykryli również kilkanaście przypadków zaniżania wysokości czynszu dzierżawionych hal przemysłowych - wg wyliczeń Izby straty z tego tytułu mogą sięgać nawet 37 mln zł.

W związku z wynikami kontroli NIK podjęła decyzję o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury. Dodatkowo rozpoczęła ogólnopolską kontrolę, która objęła Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz siedem innych jednostek. Ma ona potrwać do końca stycznia 2020 r.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie raport ws. programu "Praca dla więźniów". Jan Kanthak: jesteśmy z niego dumni

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 10:10
- Program "Praca dla więźniów" to wielki sukces Ministerstwa Sprawiedliwości i Patryka Jakiego - powiedział w Polsat News Jan Kanthak, rzecznik Solidarnej Polski. Najwyższa Izba Kontroli ma przedstawić raport na temat wspomnianego programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Marian Banaś tym raportem NIK wystrzelił salwę ostrzegawczą

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:37
- Prezes NIK pokazuje, że ma ogromne uprawnienia i daje sygnał: "próbujmy wyciszyć ten spór". Myślę, że dojdzie do powolnego wygaszania konfliktu i próby przeczekania - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński).
rozwiń zwiń