X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

M. Kidawa-Błońska: będę zabiegała o głosy Nowoczesnej i Zielonych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 19:35
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała, że jeśli wygra prawybory w PO, będzie starała się uzyskać wsparcie pozostałych ugrupowań Koalicji Obywatelskiej: Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polska, które rozważają wystawienie własnych kandydatów.
Wicemarszałek Sejmu, kandydatka PO w prawyborach na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska
Wicemarszałek Sejmu, kandydatka PO w prawyborach na prezydenta Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: PAP/Artur Reszko
1200_Kidawa_Jaśkowiak_PAP.jpg
Spotkanie kandydatów PO na prezydenta. "Najważniejsza batalia"

Rada Krajowa Inicjatywy Polska ma zdecydować czy wystawić własną kandydatkę na prezydenta - liderkę partii Barbarę Nowacką. Decyzji w sprawie przyszłorocznych wyborów prezydenckich nie podjęły też jeszcze Nowoczesna i Zieloni, którzy w tej sprawie rozpatrują trzy scenariusze: własny kandydat, wsparcie kandydata PO lub kandydata Lewicy.

W Platformie Obywatelskiej o nominację do startu w przyszłorocznym wyścigu prezydenckim ubiegają się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Wicemarszałek Sejmu zadeklarowała, że jeśli wygra prawybory, będzie zabiegać o wsparcie Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Zielonych.

"Warto, żebyśmy razem działali"

kidawa_jaśkowiak_1200.jpg
Lider Nowoczesnej: prawybory powinny odbywać się w całej koalicji

- Każdy, kto kandyduje w wyborach o tak wielką stawkę, musi przekonywać jak największe rzesze ludzi, więc na pewno pierwszy krok to uzyskanie nominacji od moich kolegów i koleżanek, ale potem będę zabiegała o głosy Nowoczesnej i Zielonych. Będę ich przekonywała do tego, że warto, żebyśmy razem działali, tym bardziej, że mam bardzo dobre doświadczenia z kampanii parlamentarnej, świetnie mi się pracowało z jednym i z drugim ugrupowaniem - powiedziała Kidawa-Błońska.

Jak dodała, bardzo dobrze pracowało jej się też z Inicjatywą Polska. - I wydaje mi się, że jeżeli jesteśmy razem w koalicji, będziemy razem mogli pracować na to, żeby wygrać wybory prezydenckie - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

Prawybory między opozycją

Również lider PO Grzegorz Schetyna, pytany w Polsat News, czy będzie chciał, aby kandydat Platformy był wspólnym kandydatem dla wszystkich partii opozycyjnych, powiedział, że będzie rozmawiał z partnerami z KO. Zaznaczył, że nie wierzy w rozmowy o poparciu ze strony Lewicy. - Ta pierwsza tura będzie potraktowana jako takie prawybory między opozycją - dodał.

pb

Czytaj także

Bogusław Sonik: Jacek Jaśkowiak jest konsekwentnie radykalny

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 09:00
- Jego poglądy współgrają z niektórymi spojrzeniami lewicy, światopoglądowymi. Z jego medialnych wypowiedzi wynika, że pozycjonuje się bardziej po lewej stronie - powiedział gość audycji "Sygnały dnia" o kandydacie w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby skazana na porażkę z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:48
- Wielu wyborców, którzy szukają w kandydacie na prezydenta nie tylko sposobu na pokonanie Andrzeja Dudy, ale kogoś, kto będzie podzielał ich system wartości, będzie miało problem z kandydatem Platformy. Ktokolwiek nim będzie - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Protasiewicz, poseł klubu PSL-UED. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Jaśkowiak: nie mam zamiaru konkurować z tym jak sympatyczna jest M. Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:32
- Ja tak sympatyczny jak ona nigdy nie będę - powiedział w środę w Toruniu prezydent Poznania, kandydat PO w prawyborach na prezydenta RP Jacek Jaśkowiak. Dodał, że jego partia musi podjąć decyzję uwzględniając m.in. możliwość wzrostu potencjału danego kandydata.
rozwiń zwiń