X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Podróże Rafała Trzaskowskiego. Zobacz, ile ratusz wydał na wyjazdy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 21:05
Tylko w pół roku na delegacje prezydenta, wiceprezydentów i dyrektorów biur warszawski ratusz wydał niemal 180 tys. złotych – podali urzędnicy w swojej odpowiedzi na interpelację radnego PiS Dariusza Lasockiego. Rafał Trzaskowski najczęściej wyjeżdżał do Brukseli i Londynu.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Facebook/RafałTrzaskowski
  • Radny PiS złożył interpelację dot. kosztów wyjazdów służbowych Rafała Trzaskowskiego
  • Ratusz w pół roku wydał 180 tysięcy złotych na wyjazdy
  • Najczęściej podróżowano do krajów europejskich, ale także do USA i Armenii
trzaskowski_pies_1200.jpg
"Warszawska miłość do zwierząt". R. Trzaskowski chce zabrać schronisku 1,5 mln zł?

Radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki w odpowiedzi na interpelacje otrzymał od zarządu miasta informacje o kosztach wyjazdów służbowych prezydenta Rafała Trzaskowskiego, jego zastępców oraz dyrektorów i wicedyrektorów biur stołecznego ratusza. Dane obejmują czas od końca listopada 2018 r. do początku czerwca 2019 r. Łączna kwota wyszczególnionych w zestawieniach kosztów wyjazdów i wysokości diet sięga 180 tys. zł.

[ROK PREZYDENTURY R. TRZASKOWSKIEGO] >>> Patryk Jaki: Rafał Trzaskowski na 59 obietnic nie dotrzymał 55

Prezydent Trzaskowski w pierwszym półroczu swojego urzędowania spędził w delegacjach zagranicznych i krajowych niemal miesiąc - 25 dni. Najczęściej wyjeżdżał do Brukseli i Londynu. "Na przykład w kwietniu, kiedy w Polsce trwał strajk nauczycieli, pojechał do stolicy Belgii w związku z nadzwyczajnym posiedzeniem szczytu Rady Europejskiej w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE" - podaje portal niezalezna.pl.

[ROK PREZYDENTURY R. TRZASKOWKIEGO] >>> Rafał Trzaskowski obiecywał darmową komunikację dla licealistów. Będą płacić za bilety

tramwaj_goclaw1200.jpg
Na Gocław nie pojadą tramwaje? Kolejna obietnica R. Trzaskowskiego bez pokrycia

5 tys. zł "kieszonkowego"

Sześć zagranicznych wyjazdów kosztowało miasto około 26 tys. zł, a wypłacone z tej okazji diety sięgnęły niemal 5 tys. zł. W ramach krajowych delegacji prezydent stolicy odwiedzał największe polskie miasta. Koszt tych podróży wraz z dietami wyniósł ponad 3 tys. zł.

[ROK PREZYDENTURY R. TRZASKOWSKIEGO] >>> Rafał Trzaskowski obiecywał parkingi podziemne. Z pomysłu zrezygnował

Dużo mniej na zagraniczne wyjazdy wydali w tym samym okresie zastępcy Trzaskowskiego (ma ich czworo). Podobnie jak ich zwierzchnik jeździli głównie do stolic krajów UE, ale także np. do Australii. Ich podróże wiązały się z udziałem w konferencjach, targach i warsztatach biznesowych. Służyły również zapoznawaniu się z działaniem biogazowni i sortowni odpadów. Kosztowały wraz z dietami ponad 18 tys. zł.

[ROK PREZYDENTURY R. TRZASKOWSKIEGO] >>> Rafał Trzaskowski obiecywał park. Miasta nie stać na inwestycję

Dyrektorzy z ratusza i kilku ich zastępców wyjeździło w tym samym czasie służbowo około 90 tys. zł. Poza tym wysokość diet im wypłaconych to około 30 tys. zł. Wśród celów podróży były przede wszystkim kraje europejskie, ale także Stany Zjednoczone i Armenia.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Deweloperzy przejęli Jeziorko Czerniakowskie. Zdecydowały głosy radnych Platformy Obywatelskiej

kstar / niezalezna.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Trzaskowski odpowiada na zarzuty ws. schroniska "Na Paluchu"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 21:52
- Schronisko "Na Paluchu" czeka na decyzję państwowej spółki PPL w sprawie długoterminowej umowy dysponowania gruntem, dzięki której moglibyśmy wyremontować sporą część schroniska - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zauważył przy tym, że premier Mateusz Morawiecki, który deklarował spotkanie ws. placówki, mógłby pomóc w tej konkretnej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekształcenie użytkowania wieczystego. Warszawski ratusz straci ponad 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 06:46
330 mln zł - tyle ma wynieść średnia coroczna strata w dochodach Warszawy do 2050 r. wskutek przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Z tego tytułu miasto straci w sumie 10,4 mld zł - wynika z informacji Biuletynu Informacji Publicznej. Prezydent miasta, prezentując założenia budżetu, nie mówił nic o stratach w dochodach wynikających z przekształcenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. K. Radziwiłł apeluje do R. Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:00
- Nie mam żadnej wątpliwości, że w Warszawie powinna być ulica Lecha Kaczyńskiego - powiedział w Radiu Zet wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który zaznaczył, że nadawanie ulicom patronów nie leży w jego gestii, ale w kompetencji władz lokalnych.
rozwiń zwiń