X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak o zakupie F-35: negocjacje są na dobrej drodze

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 21:49
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powiedział w programie "Gość Wiadomości", że negocjacje prowadzone w celu zakupu samolotów F-35 dla polskiego lotnictwa, są bliskie zakończenia.
Audio
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Marcin Bielecki

We wtorek Pentagon porozumiał się z koncernem Lockheed Martin w sprawie cen myśliwców F-35. Zgodnie z nim firma obniży je o 12,7 procent do 2022 roku. Zabieg ma na celu nakłonienie większej liczby państw do zakupu nowoczesnych maszyn. Jak przekazał producent, myśliwce nabyć może każde państwo, które korzysta z poprzedników F-35, czyli F-16.

Czytaj więcej
Błaszczak free.jpg
Mariusz Błaszczak: żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Mariusz Błaszczak: zrobiliśmy bardzo dużo ws. modernizacji wojska

Mariusz Błaszczak podkreślił, że "negocjacje w sprawie samolotów F-35 są na dobrej drodze, żebyśmy zakończyli je sukcesem". - Jest zielone światło ze strony Kongresu Stanów Zjednoczonych, a nie każde państwo może taką zgodę otrzymać - powiedział w TVP Info minister obrony narodowej.

Podkreślił on również, że są to najnowocześniejsze maszyny, które potrafią m.in. być niewidoczne dla radarów przeciwnika.

"Polska w elicie NATO"

Szef MON odniósł się również do powrotu polskich wojsk na Bliski Wschód i stwierdził, że nasza obecność w Libanie zwiększa prestiż kraju. - Naprawiamy błędy i polska jest aktywna na arenie międzynarodowej - powiedział.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Szef MON: Polska w elicie NATO jeśli chodzi o wydatki na obronę

Mariusz Błaszczak podkreślił, że udział w misjach zwiększa naszą pozycję. - Fakt wydawania przez Polskę dwóch procent PKB na obronność powoduje, że jesteśmy zaliczani do elity państw NATO. Jesteśmy aktywni w inicjatywach Sojuszu Północnoatlantyckiego, Unii Europejskiej i wracamy do misji organizowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych - podkreślił minister obrony.

"Nie będzie rewolucyjnych zmian w rządzie"

Polityk PiS skomentował również środowe spotkanie władz Zjednoczonej Prawicy i zapewnił, że potwierdziło ono, iż koalicja jest zgranym zespołem. - Będziemy kontynuować naszą misję. Pięć punktów, o których mówiliśmy w kampanii wyborczej jest jak najbardziej aktualne. W ciągu krótkiego czasu po sformowaniu rządu zaraz je zrealizujemy - zapowiedział szef MON.

Czytaj więcej
jedynka mariusz błaszczak 1200.jpg
Szef MON: wszystko wskazuje na to, że będę kontynuował swoją misję

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: program PiS na kolejne lata to wielkie cele dla Polski i wszystkich mieszkańców

Pytany czy będą zmiany w składzie nowego rządu odpowiedział, że nie będzie dużych, rewolucyjnych zmian. - Były już zmiany w składzie rządu spowodowane tym, że część Rady Ministrów objęła funkcje posłów do PE. Co do trzonu rządu, to nie możemy spodziewać się jakichś większych zmian. Kontynuujemy naszą misję rozpoczętą w 2015 r. - powiedział minister.

Mariusz Błaszczak pytany, jak wyglądają relacje wewnątrz Zjednoczonej Prawicy zaznaczył, że wśród koalicjantów nie ma znaków zapytania. Jak dodał "to zespół ludzi, którzy doskonale się znają, którzy są skoncentrowani na realizacji programu". Zaznaczył, że partia rządząca będzie teraz skupiać się nad rozwojem gospodarczym Polski.

Odnosząc się do nowej umowy koalicyjnej pomiędzy partiami Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) powiedział, że "mamy pewien etap za sobą, kolejny jest otwarty". Potwierdził, że umowa zostanie zawarta. - Będzie nowy dokument, tego wymaga rozwój sytuacji, ale nie widzę tutaj przeszkód, aby płynnie przejść do realizacji naszych zobowiązań - przekonywał minister obrony.

jp/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak przekaże wojsku kolejne zestawy obrony przeciwlotniczej POPRAD

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 06:44
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekaże dziś 15. Gołdapskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu zestawy przeciwlotnicze POPRAD. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 11.00. Planowane jest wystąpienie szefa MON. Następnie, około godziny 12.30, Mariusz Błaszczak weźmie udział w uroczystości odsłonięcia obelisku Żołnierzy Wyklętych w miejscowości Rudzie pod Gołdapią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: Polska może się rozwijać, kiedy będzie bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 11:40
- Dziś Polska jest bezpieczna, ale trzeba patrzeć w dłuższej perspektywie - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, który w podwarszawskim Raszynie wziął udział w przysiędze 300 absolwentów szkół ponadpodstawowych, elewów służby przygotowawczej.
rozwiń zwiń