X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier w Ciechanowie: program PiS na kolejne lata to wielkie cele dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 21:04
- Tak jak obiecałem tutaj państwu, że wrócę w ciągu miesiąca po wyborach do Ciechanowa, cieszę się, że jestem z wami. Niech ta moja zapowiedź i ten mój powrót będzie też zapowiedzią tego co chcemy zrobić, zapowiedzią naszego programu, który ma służyć wszystkim Polakom - mówił premier Mateusz Morawiecki. 
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Paweł Supernak

rząd 663 eastnews.jpg
Po spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy. Ustalono strukturę przyszłego rządu
  • Premier mówił w Ciechanowie o programach, które zamierza zrealizować jego rząd i planach, jakie ma zaprezentować na 100 dni pracy nowej ekipy
  • - Program PiS na kolejne cztery lata jest między pozytywizmem a romantyzmem - powiedział Mateusz Morawiecki
  • Zdaniem szefa rządu jest możliwe zrównanie dopłat polskich rolników z europejskimi
  • Premier przyznał, że pułapka demograficzna, pułapka słabości instytucjonalnej, niskich marż, zależności od kapitału zagranicznego oraz pułapka średniego rozwoju to pięć wielkich pułapek rozwojowych

Premier w środę na spotkaniu z mieszkańcami Ciechanowa podkreślił: "Byliśmy atakowani ze wszystkich stron, droga była kręta, którą szliśmy, (...) ale potrafiliśmy osiągnąć ten rezultat o jaki nam chodziło. Czyli pełne zwycięstwo wyborcze, zwycięstwo polegające na tym, że możemy kontynuować naszą misję, nasze reformy, nasze zmiany. I to pojedyncza parta, Zjednoczona Prawica dokonała tego dzieła. Bardzo dziękuję za to" - powiedział Morawiecki.

Jak podkreślił, to co się udało uzyskać, przekonać ludzi do ich programu "to jest coś naprawdę niebywałego i jednocześnie zobowiązującego".

- Tak jak obiecałem tutaj państwu, że wrócę w ciągu miesiąca po wyborach do Ciechanowa, cieszę się, że jestem z wami. Niech ta moja zapowiedź i ten mój powrót będzie też zapowiedzią tego co chcemy zrobić, zapowiedzią naszego programu, wyważonego programu, który ma służyć wszystkim Polakom - mówił premier.

"Program PiS między romantyzmem a pozytywizmem"

Premier porównał Ciechanów, skąd - jak powiedział - jest niedaleko i do Muzeum Romantyzmu, i Muzeum Pozytywizmu do programu PiS. - Nasz program na kolejne cztery lata jest między pozytywizmem a romantyzmem: wielkie cele dla Polski, całego społeczeństwa, dobrze zaplanowane, jednocześnie ścieżka dojścia do tych celów dobrze zbudowana w oparciu o finanse publiczne, działania gospodarcze, włączanie szerokich rzesz społeczeństwa do naszego programu - stwierdził.

- Ten wyważony program zwyciężył 13 października, dziś wkraczamy w fazę jego realizacji - zapowiedział szef rządu. Premier przypomniał, że przed wyborami PiS deklarował, że w ciągu 100 dni przedstawi albo uchwalone ustawy, albo program realizacji każdego z pięciu punktów tzw. "piątki".

"W ciągu 100 dni plan zrównanie dopłat polskich rolników z europejskimi"

Mateusz Morawiecki podkreślił, że w ostatnim czasie, m.in. dziś spotkał się z desygnowanym na komisarza UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim, z którym rozmawiał o kwestii zrównania dopłat polskich rolników z europejskimi.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Mateusz Morawiecki: trzynasta emerytura będzie wypłacana w przyszłym roku i kolejnych latach

Zdaniem szefa rządu jest to możliwe do zrobienia i plan dojścia do takiej sytuacji zostanie przedstawiony w ciągu 100 dni od powołania nowego gabinetu.

- Do tego doprowadzimy. Już mamy ten plan w zarysie tak jak obiecaliśmy. W ciągu 100 dni od powołania rządu będzie ten plan przedstawiony. Jest to solidnie skonstruowany plan, jestem optymistycznie do niego nastawiony, bo musimy wywalczyć to w negocjacjach z UE - powiedział premier.

"Program bezpłatnych badań profilaktycznych"

Według szefa rządu, czeka nas wielka zmiana w polskiej służbie zdrowia i będzie ona polegać m.in. na zapewnienie bezpłatnych badan profilaktycznych dla osób powyżej 40 lat.

- Bezpłatne badania i profilaktyka - każdy lekarz to powie, każdy człowiek to powie, który się trochę orientuje na czym polega służba zdrowia, że lepiej jest zapobiegać, lepiej jest wcześniej wykrywać różne choróbska, straszne i mniej groźne, niż później trafiać do szpitala - zaznaczył premier.

"Wielkie wyzwania dla Polski"

- Pułapka demograficzna, pułapka słabości instytucjonalnej, niskich marż, zależności od kapitału zagranicznego oraz pułapka średniego rozwoju to pięć wielkich pułapek rozwojowych, wielkie wyzwania, w których Polska się znajduje - mówił premier Mateusz Morawiecki w środę w Ciechanowie.

- Chcę podsumować te wielkie wyzwania, w których Polska się znajduje. My je określiliśmy mianem pięciu wielkich pułapek rozwojowych i chcemy je zaadresować w długiej perspektywie, co najmniej tych dwóch, trzech kadencji mam nadzieję - powiedział Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa.

Premier podziękował mieszkańcom Ciechanowa, że uszanowali to, iż musiał przerwać poprzednie spotkanie z nimi w czasie kampanii wyborczej z powodu pogorszenia stanu zdrowia jego ojca, Kornela Morawieckiego.

Podziękował też za oddane na PiS głosy w wyborach parlamentarnych. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: chcemy zmieniać Polskę na lepsze, a nie - jak opozycja - Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 17:35
- W naszym słowniku rodzina, to nie miejsce eksperymentów, rewolucji obyczajowych, tylko najwyższa wartość. W naszym języku stabilne finanse publiczne, to zrównoważony budżet, a nie 100 mld zł, czy 70 mld zł deficytu, jak było w czasach naszych poprzedników - mówił premier Mateusz Morawiecki w Krasnymstawie (woj. lubelskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: Mateusz Morawiecki nadal będzie premierem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:50
- Premier Mateusz Morawiecki stworzył, a potem kierował bardzo sprawnym rządem. Jego zaangażowanie na forum międzynarodowym, a także krajowym zostało dostrzeżone niemal przez wszystkich - mówił w "Sygnałach dnia" szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: poprawa bezpieczeństwa na drogach będzie jednym z priorytetów rządu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 16:01
- Kompleksowy plan radykalnej poprawy bezpieczeństwa na drogach będzie jednym z priorytetów rządu w nowej kadencji - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń