X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Kierwiński (PO): nasza reakcja wobec burmistrza Włoch była błyskawiczna

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 08:09
– Artur W. został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej po pierwszych informacjach na jego temat. Jest wniosek o odwołanie go ze stanowiska burmistrza Włoch – powiedział Marcin Kierwiński z PO. – Chcemy zachować najwyższe standardy. Wszystko musi być jasne, nie ma zgody na żadną korupcję – dodał.
Audio
  • 30.10.19 Marcin Kierwiński: nie zgadzamy się na jakąkolwiek korupcję.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby uwikłane w korupcyjny proceder. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych, zatrzymano m.in. Artura W., burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. W zamian za korzystne decyzje administracyjne przyjął korzyść majątkową od jednego z deweloperów.

Urszula Rusecka 1200.jpg
Kontrole remedium na patologie. U. Rusecka ws. zatrzymania burmistrza Włoch

– Burmistrz został zawieszony w prawach członka partii. Jest wniosek prezydenta Warszawy i grupy radnych Koalicji Obywatelskiej o jego odwołanie. Nasza reakcja była błyskawiczna. Chcemy zachować najwyższe standardy. Wszystko musi być jasne, nie ma zgody na jakąkolwiek korupcję – wskazał Marcin Kierwiński.

Głosowanie nad odwołaniem burmistrza w najbliższy wtorek

Szef warszawskich struktur PO podkreślił, że we wtorek odbędzie się sesja rady dzielnicy Włochy, podczas której odbędzie się głosowanie nad odwołaniem Artura W. ze stanowiska burmistrza. Marcin Kierwiński ma nadzieję, że wniosek w tej sprawie zostanie przegłosowany.

Polish Central Anti-Corruption Bureau officers image CBA website.jpg
CBA zatrzymało burmistrza Włoch. Przyłapano go na gorącym uczynku

– Do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy nie ma możliwości, by osoba z takimi zarzutami pełniła funkcje publiczne. Nie było wcześniej symptomów, które mogłyby wskazywać na nieuczciwe działania burmistrza. Gdyby takie się pojawiły, zostałby natychmiast odwołany. W momencie uzyskania informacji o przyjęciu łapówki od razu zareagowaliśmy. Wymagały tego standardy życia publicznego – zaznaczył polityk.

Szybka akcja na ulicy

artur w. trzask 1200.jpg
Wpływowy działacz PO, członek władz spółek. Kim jest burmistrz Włoch Artur W.?

Wręczenie 200 tys. zł Arturowi W. odbyło się na jednej z warszawskich ulic. Obaj panowie zbliżyli się samochodami, uchylili szyby i Sabri B. wrzucił pieniądze do wozu burmistrza Włoch. Potem odjechali każdy w swoją stronę.

Całą akcję obserwowali funkcjonariusze CBA. Następnie dwie ekipy ruszyły za łapówkarzami. Artura W. agenci CBA zatrzymali w garażu przy jego domu. Gdy zakładano mu kajdanki, polityk płakał.

Z Marcinem Kierwińskim rozmawiała Eliza Olczyk.

PAP/Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 7.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szpądrowski: jako radny wstydzę się tego, co robi prezydent R. Trzaskowski

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 09:30
- Najbardziej bulwersujące jest zachowanie warszawskiego ratusza - skomentował wielokrotne zaskarżanie decyzji komisji weryfikacyjnej przez stołeczny ratusz warszawski radny Michał Szpądrowski z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Buła: sprawa burmistrza Włoch będzie wykorzystana politycznie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 19:05
Dwie osoby - burmistrz warszawskich Włoch i wręczający mu łapówkę deweloper - zostały zatrzymane w stolicy - poinformowało  CBA. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 publicyści - Adam Buła z Polska The Times i Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń