X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

CBA zatrzymało burmistrza Włoch. Przyłapano go na gorącym uczynku

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:44
Samorządowiec został zatrzymany tuż po przyjęciu od dewelopera łapówki w wysokości 200 tysięcy złotych za wydanie decyzji o warunkach zabudowy - podało CBA.
Audio
  • Przedsiębiorca wręczał samorządowcowi 200 tysięcy złotych łapówki w zamian za korzystną decyzję dotyczącą warunków zabudowy (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl
  • "Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby uwikłane w korupcyjny proceder. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych, zatrzymano burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy" – podało CBA na swojej stronie internetowej.
  • Chodzi o Artura W., który w zamian za korzystne decyzje administracyjne przyjął 200 tys. zł od dewelopera. Wedle portalu tvp.info to Sabri B., były właściciel Pogoni Szczecin
  • Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan.
Czytaj więcej
cba free 663.jpg
Wyłudzili 10 mln zł dotacji na budowę sieci Internet. Zarzuty dla kolejnych osób

Według Biura burmistrz "pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego", a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

Mężczyźni mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Przeszukania

Jak podało CBA, w zamian za łapówki burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy, miał też podejmować się załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - poinformowało CBA.

Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan. 

Kulisy zatrzymania

Wręczenie 200 tys. zł odbyło się na jednej z warszawskich ulic. Obaj panowie zbliżyli się samochodami, uchylili szyby i Sabri B. wrzucił pieniądze do wozu burmistrza Włoch. Potem odjechali w swoją stronę.

Cała akcję obserwowali funkcjonariusze CBA. Następnie dwie ekipy ruszyły za łapówkarzami. Artura W. agenci CBA zatrzymali w garażu przy jego domu. Gdy zakładano mu kajdanki, polityk płakał.

Za Sabrim B. pościg trwał dłużej, agenci zatrzymali go w jednej z tureckich restauracji gdzie przebywało kilkadziesiąt osób. Deweloper próbował się ukryć, kilku mężczyzn zagrodziło drogę funkcjonariuszom CBA. Mężczyźni zostali powaleni na ziemię , jeden z nich został aresztowany razem z Sabrim B.   

CBA ustaliło, że  to była druga łapówka, jaką przedsiębiorca wręczył Arturowi W. pierwsza również opiewała na kwotę około 200 tys. złotych. 

Zatrzymany były właściciel Pogoni Szczecin

Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych, potwierdził na Twitterze, że deweloper to Sabri B. "CBA zatrzymało na gorącym uczynku przyjęcia łapówki burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. Wraz z nim zatrzymano znanego dewelopera, byłego właściciela Pogoni Szczecin" - napisał na Twitterze Wąsik. 

Jako Sabriego B. dewelopera zidentyfikowała także TVP Info, która opublikowała "kulisy akcji CBA".

dcz/tvp.info

Zobacz więcej na temat: POLSKA Warszawa CBA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA w warszawskich wodociągach. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby podejrzewane o korupcję

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 08:39
Trzy osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla warszawskich wodociągów zatrzymało we wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zatrzymani to dyrektor z miejskiej spółki i dwóch biznesmenów ze Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA zatrzymało byłego dyrektora banku

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 14:23
Były dyrektor ds. kredytów komercyjnego banku został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. To ciąg dalszy sprawy dotyczącej wyrządzenia co najmniej 50 mln zł szkody w banku oraz usiłowania uzyskania 23 mln zł nienależnego podatku VAT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osady z "Czajki" pochodziły ze wszystkich oczyszczalni ścieków MPWiK

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 21:34
Nieczynna od grudnia spalarnia utylizowała osady ściekowe ze wszystkich oczyszczalni Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, nie tylko z samej "Czajki" - wynika z pisma, które MPWiK przesłało do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Teraz wszystkie odpady pościekowe są wywożone przez firmy zewnętrzne.
rozwiń zwiń