X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: twórczo rozwijamy politykę, którą kreował Lech Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 21:45
- Właściwa polityka, która już dawno powinna być w Polsce realizowana, jest nastawiona na człowieka, chroni i wspiera rodzinę. Kiedyś kreował ją prezydent Lech Kaczyński, a my ją dziś twórczo rozwijamy - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z portalem "Niezależna.pl".
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

Prezydent w wywiadzie opublikowanym na portalu Niezależna.pl, został zapytany m.in. o sondaże zaufania, według których ma on - jak wskazano - "nawet 60 proc. poparcia". - Oczywiście, bardzo się cieszę z tak dużego zaufania Polaków - podkreślił prezydent.

- Po prostu prowadzę taką politykę, jaką obiecałem prowadzić, ale przecież nie sam. Wspiera mnie w tym polski rząd Zjednoczonej Prawicy oraz większość parlamentarna - dodał.

prezydent.pl andrzej duda w usa 1200.jpg
Andrzej Duda. Ewolucja przywódcy

Andrzej Duda: rozwijamy politykę Lecha Kaczyńskiego

- Wydaje mi się, że Polska bardzo potrzebowała zwrócenia uwagi na normalnego człowieka i realizacji polskiej Konstytucji. Zasady społecznej gospodarki rynkowej, czyli takiej gospodarki, w której sprawiedliwie dzieli się dobra - ocenił.

Jako przykład podał "podatki, które udało się odebrać de facto złodziejom". - Chodzi o VAT, z którego byliśmy ograbiani. Dzięki temu można wypłacać świadczenie "500 Plus" dla rodzin posiadających dzieci - wskazał prezydent.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Andrzej Duda w ONZ: w Polsce polityka społeczna to priorytet

- To jest właśnie właściwa polityka, która już dawno powinna być w Polsce realizowana. Polityka nastawiona na człowieka, która chroni i wspiera rodzinę. To polityka, którą kiedyś kreował prezydent Lech Kaczyński. My ją dziś twórczo rozwijamy - dodał.

duda 1200 pap.jpg
Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego. Laureatem prezydent Andrzej Duda

W czwartek prezydent Andrzej Duda został uhonorowany Specjalną Nagrodą Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziękując w wywiadzie za przyznanie mu nagrody, Andrzej Duda zaznaczył, że otrzymał ją także "za wkład w realizację idei Trójmorza". - Idei, którą tak bardzo wspierał i realizował pan prezydent Lech Kaczyński. Ja po prostu tę ideę kontynuuję i uważam, że to najlepsza idea dla Polski - powiedział prezydent.

Wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda został również zapytany o to, czy będzie się ubiegał o reelekcję z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w przyszłorocznych wyborach prezydenckich i czy "jest jakiś potencjalny kontrkandydat, z którym chciałby się zmierzyć i z nim rywalizować". - Nie mam takiego kandydata, ale zawsze powtarzam, że każdego kandydata traktuję z szacunkiem - odparł prezydent.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Andrzej Duda w ONZ: Janusz Korczak był ojcem idei praw dziecka

- Zawsze szanowałem ludzi, uważam, że to ważne w polityce. Kiedy ktoś prześledzi moje kampanie to zobaczy, że zawsze w debatach miałem szacunek do moich konkurentów. Czy to były debaty do polskiego parlamentu, do parlamentu europejskiego czy to była debata prezydencka. Ja odczułem, jak to jest być kandydatem nieszanowanym, z którego się kpi. Nie warto kpić z innych kandydatów, tyle mogę powiedzieć - podkreślił Andrzej Duda.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent zachęca do sprzątania lasów. Akcja #sprzątaMY pod patronatem pary prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:40
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja sprzątania lasów. Pod hasłem #sprzątaMY z inicjatywy Kancelarii Prezydenta i Lasów Państwowych w 430 nadleśnictwach w kraju można pobrać worki na śmieci i rękawice, by udać się na porządkowanie lasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nominacje i wyróżnienia. Wojska Obrony Terytorialnej obchodzą swoje święto

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 06:36
Żołnierze nowej formacji uroczyste obchody rozpoczną w południe w Warszawie na placu Piłsudskiego. Na święcie nie zabraknie zwierzchnika sił zbrojnych prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent do żołnierzy WOT: sprawdziliście się, zasłużyliście na swój sztandar

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 13:37
- Sztandar otrzymuje prawdziwy, sprawdzony w służbie żołnierz, który sobie na niego zasłużył. Dziś tak jest, sprawdziliście się, szanują was, dziękuję za to - powiedział prezydent Andrzej Duda do żołnierzy podczas obchodów święta Wojsk Obrony Terytorialnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 20:28
Prezydent Andrzej Duda nadał, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu - poinformowała na swych stronach internetowych Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń