X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego. Laureatem prezydent Andrzej Duda

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 20:15
Nagrodę Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego prezydent odebrał podczas gali portalu "Niezalezna.pl" w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Andrzej Duda w swoim wystąpieniu zapowiedział m.in., że "wielka koncepcja polskiej polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego" będzie realizowana.
Audio
  • Laudację na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy wygłosił redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda wyjaśnił, że jednym z efektów polityki Lecha Kaczyńskiego była budowa terminala LNG w Świnoujściu (IAR)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał w odczytanym podczas uroczystości liście: "Polityka przynależy do świata wartości, z niezgody na zło". "Prezydent Andrzej Duda pięknie i twórczo rozwija koncepcję Międzymorza rozwijając inicjatywę Trójmorza, grupującej 12 krajów Europy Środkowej".

lodołamacze 1200 pap.jpg
Premier: nagroda Lodołamaczy wyznacza nowy styl pracy, uwzględniający wrażliwość społeczną

To pierwsza edycja Nagrody Prometejskiej i tylko w tym roku zostaje przyznana jej edycja specjalna.

Prezydent Duda, odbierając nagrodę, przypomniał, że Lech Kaczyński był krytykowany przez salonowe media, jako romantyk w polityce w przeciwieństwie do pragmatycznego rządu.

"Najbardziej romantycznym przejawem polityki Lecha Kaczyńskiego jest gazoport w Świnoujściu" - mówił prezydent. Zapowiedział, że "wielka koncepcja polskiej polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego" będzie realizowana.

Jako przykład podał niedawno zawarte z prezydentem USA Donaldem Trumpem dotyczącej rozlokowania kolejnych amerykańskich sił zbrojnych na terenie naszego kraju. Dowództwo amerykańskiej dywizji zlokalizowane będzie w Poznaniu.

List premiera

List do organizatorów gali wręczenia Nagród Prometejskich skierował również premier Mateusz Morawiecki. "Dziękuję za inicjatywę przyznawania Nagrody Prometejskiej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To wspaniały sposób uhonorowania osób zasłużonych w działalności państwowej i społecznej" - ocenił premier w liście, który odczytał szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

Gratulując laureatom Nagrody Prometejskiej oraz prezydentowi Andrzejowi Dudzie przyznania Nagrody Specjalnej zaakcentował, że są to "ważni bohaterowie naszej polityki i gospodarki". "Kształtują naszą codzienność i wspomagają zmiany wprowadzane przez rząd" - przekonywał Morawiecki.

"Inicjatywa Trójmorza rozwija się i owocuje nowymi projektami w dziedzinie połączeń gazowych, komunikacyjnych czy tak ważnych jak cyberbezpieczeństwo i gospodarka cyfrowa" - napisał. "Mamy ambitne plany i drużynę ludzi, którzy są w stanie je realizować" - podkreślił szef rządu.

Nagrody dla Krzysztofa Szczerskiego, Krzysztofa Jurgiela, Jana Ardanowskiego i Daniela Obajtka

Pozostali laureaci Nagrody Prometejskiej im. Lecha Kaczyńskiego to: Krzysztof Szczerski, Krzysztof Jurgiel, Jan Ardanowski i Daniel Obajtek.

Galę w Galerii Porczyńskich w Warszawie zorganizowano z okazji 11 rocznicy funkcjonowania portalu "Niezależna.pl". Uczestniczą w niej obok prezydenta, m.in. parlamentarzyści, politycy, dziennikarze i przedstawiciele mediów Strefy Wolnego Słowa.

Jak podała w czwartek "Gazeta Polska Codziennie", "portal Niezależna.pl na początku swojej działalności miał zaledwie ok. 10 tys. użytkowników w ciągu miesiąca", a obecnie "liczba miesięcznych wejść przekracza 3 mln".

"11 lat na rynku medialnym pozwoliło uplasować się na pozycji lidera wśród prawicowych i konserwatywnych platform w naszym kraju" - napisano w "GPC".

"Powołanie nagrody sprzyjać będzie uświadamianiu opinii publicznej"

"Doceniając działania na polu dyplomatycznym mające na celu integrację i rozwój państw pomiędzy Bałtykiem, Morzem Czarnymi Adriatyckim uznaliśmy, iż takie wyróżnienie przyczyni się do wzmacniania owych procesów" - podali organizatorzy.

"Wiele inicjatyw, postaci było już honorowanych w ramach różnych nagród, uroczystości. Pragniemy jednak zauważyć, że powołanie takiej nagrody, sprzyjać będzie uświadamianiu opinii publicznej wagi spojrzenia na sprawy Międzymorza oraz znaczenia dla budowania pozycji Rzeczpospolitej oraz bezpieczeństwa w Europie" - dodano.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent zachęca do sprzątania lasów. Akcja #sprzątaMY pod patronatem pary prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:40
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja sprzątania lasów. Pod hasłem #sprzątaMY z inicjatywy Kancelarii Prezydenta i Lasów Państwowych w 430 nadleśnictwach w kraju można pobrać worki na śmieci i rękawice, by udać się na porządkowanie lasów.
rozwiń zwiń