X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trybunał Stanu dla D. Tuska i E. Kopacz? J. Brudziński: Polacy tego oczekują

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 12:15
- Po pracach komisji ds. VAT-u Polacy oczekują postawienia byłych premierów i ministrów finansów przed Trybunałem Stanu. Musi być coś takiego, jak elementarna sprawiedliwość i uczciwość - powiedział w środę europoseł PiS Joachim Brudziński.
Ewa Kopacz, Donald Tusk, Jan Vincent Rostowski, Mateusz Szczurek
Ewa Kopacz, Donald Tusk, Jan Vincent Rostowski, Mateusz SzczurekFoto: Shutterstock; 360b/shutterstock; Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/EastNews; mat. pras. Ministerstwa Finansów

W poniedziałek przewodniczący komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała z PiS zaproponował w projekcie raportu komisji postawienie przed Trybunałem Stanu byłych premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, oraz byłych ministrów finansów - Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.

Krzysztof Lipiec: mam nadzieję, że ustalenia komisji VAT pojawią się przed Trybunałem Stanu
Krzysztof Lipiec 1200.jpg
Krzysztof Lipiec: mam nadzieję, że ustalenia komisji VAT pojawią się przed Trybunałem Stanu

Według Marcina Horały, Polska była "zieloną wyspą dla oszustów podatkowych". Poseł PiS poinformował, że posiedzenie komisji śledczej ds. VAT, w czasie którego rozstrzygnięte zostaną ewentualne poprawki i zostanie przyjęty raport końcowy, planowane jest na 6 września.

Komisja ds. VAT. Będzie Trybunał Stanu dla Donalda Tuska?

Joachim Brudziński był pytany w TVP Info, dlaczego tym razem miałoby udać się skutecznie postawić kogoś przed Trybunałem Stanu, skoro w III RP w zasadzie się to nie udawało. - Dlatego, że Polacy tego oczekują - to po pierwsze, a po drugie - musi być coś takiego, jak elementarna sprawiedliwość i uczciwość - powiedział europoseł PiS.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Bogumił Łoziński o projekcie raportu komisji ds. VAT: chodzi o kwestię odpowiedzialności politycznej

- To nie jest tak, że my poszukujemy jakiejś krwawej politycznej dintojry. To, o czym mówił pan poseł Horała, jest twardo udokumentowane pracami tej komisji - podkreślił.

Marcin Horała uzasadnia rekomendację

Przewodniczący komisji śledczej ds. VAT wyjaśnił, dlaczego w projekcie raportu komisji rekomenduje postawienie polityków poprzednich rządów przed Trybunałem Stanu. Jak podkreślił doszło do zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Raport komisji ds. VAT. Marcin Horała: o winie umyślnej czy nieumyślnej będzie rozstrzygał Trybunał Stanu

- Skala zjawiska godziła w bezpieczeństwo ekonomiczne państwa. Osoby, na których ciążyły konstytucyjne obowiązki, w sposób rażący ich nie dopełniły - podkreślił polityk.

- Doprowadzono do stanu faktycznego, w którym przestępstwa wyłudzeń podatkowych były zagrożone śmiesznie niskimi karami. Ten cały system spowodował, że Polska była naprawdę zieloną wyspą dla oszustów podatkowych" - zaznaczył Marcin Horała.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Modzelewski: raport NIK potwierdza skuteczność PiS w ściąganiu podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 12:00
Profesor Witold Modzelewski potwierdza tezy raportu NIK dotyczącego poprawy ściągalności podatku VAT przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Raport został opisany przez "Dziennik Gazetę Prawną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Witold Modzelewski o projekcie raportu komisji ds. VAT

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 16:02
Na poniedziałek 26 sierpnia zwołałem posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VAT, na którym przedstawię projekt raportu końcowego komisji - napisał na Twitterze jej przewodniczący Marcin Horała (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szewczak: Donald Tusk jest ojcem chrzestnym podatkowych afer

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:55
- Łączne straty podatkowe z czasów rządów PO-PSL to może być nawet około 400 miliardów złotych. Są to porażające fakty - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Pociej (PO): zapowiedź pana Horały nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek realiami

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 17:37
– Zapowiedź o Trybunale Stanu dla Donalda Tuska i Ewy Kopacz to odpowiedź na pokrycie afery w Ministerstwie Sprawiedliwości – powiedział Aleksander Pociej, senator Platformy Obywatelskiej. – Ze strony pana Horały mamy do czynienia z czystą polityką, czystą kampanią wyborczą – dodał.
rozwiń zwiń