X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata poranka. Opinie po dymisji Łukasza Piebiaka

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 10:05
Piotr Pałka (Fronda LUX) i Zbigniew Parafianowicz (Dziennik Gazeta Prawna) komentowali kwestię dymisji wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. W debacie wziął również udział Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność".
Audio
Łukasz Piebiak
Łukasz PiebiakFoto: Min. Sprawiedliwości / MS_GOV_PL / Twitter

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji, tłumacząc ją potrzebą "ochrony reformy sądów przed oszczerstwami". Premier przyjął dymisję, ale apelował o "wysłuchanie drugiej strony". Łukasz Piebiak zrezygnował po doniesieniach Onetu. Według portalu, angażował się on w dyskredytowanie w sieci sędziów krytykujących reformy PiS.

Dymisja "jedynym dobrym rozwiązaniem"

Piotr Pałka (Fronda LUX) uważa, że jest to dla rządzącego obozu "sprawa niekorzystna". - Sprawa jest jednoznaczna: nie wolno czegoś takiego robić. To było absolutnie poza prawem (...) i poza wszelkimi standardami. Dobrze, ze Łukasza Piebiaka już nie ma w ministerstwie - powiedział publicysta. Dymisję nazwał "jedynym dobrym rozwiązaniem", ponieważ sprawa była "nie do obrony".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Trójka Jarosław Sellin 1200.jpg
Jarosław Sellin o dymisji Łukasza Piebiaka: ta sprawa na pewno będzie wyjaśniona

Zdaniem gościa PR24 okoliczności dymisji wiceministra "osłabią Zbigniewa Ziobro". - Na pewno nie jest to dobry sygnał na start kampanii. Z drugiej strony tą sprawą żyje tylko część społeczeństwa i część mediów. Po szybkim ucięciu sprawy, szybkiej rezygnacji, tylko media związane z opozycją wciąż "ciągną" ten temat - powiedział.

Sprawa "zdecydowanie nie zamknięta"

Zbigniew Parafianowicz (Dziennik Gazeta Prawna) jest zdania, że dymisja "zdecydowanie nie zamyka" sprawy. Jego zdaniem wyjaśnić należy kim jest osoba, którą w korespondencji wiceministra określano jako "szefa". - Drugi punkt do wyjaśnienia to są pieniądze, które były przekazywane pod stołem hejterce - powiedział dziennikarz.

Czytaj więcej
piebiak pap 1200.jpg
Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wiceminister sprawiedliwości oskarżony o akcje dyskredytujące sędziów. Premier: zażądałem wyjaśnień od Zbigniewa Ziobro

- To jest rozwojowa i perspektywiczna sprawa. Tam zasadniczo nie ma co bronić. Nie ma punktu, przy którym można by się zaczepić i jakoś uzasadnić tę całą operację i w jakikolwiek sposób próbować wybielać urzędników i wiceministra, który był za to odpowiedzialny - powiedział publicysta. Jego zdaniem sprawa "może być szkodliwa dla Zjednoczonej Prawicy przy kampanii wyborczej".

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty. W jej drugiej części wziął także udział Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność" i portalu tysol.pl.

***

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Eliza Olczyk

Polskie Radio 24/msze/IAR, PAP

------------------------------------

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 08.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak