X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Eliza Olczyk

POLSKI ŁAD Semeniuk o celach Polskiego Ładu: chcemy, aby do 2023 r. wydatki na zdrowie osiągnęły poziom 7 proc. PKB

- To podatki, których zadaniem będzie nałożenie dodatkowych zadań finansowych na klasę najbogatszą, która będzie składała się do budżetu państwa na konkretne cele - tłumaczyła w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, odnosząc się do propozycji zawartych w konsultowanej ustawie podatkowej, która będzie częścią Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Olga Semeniuk Polskie Radio 24 Polski Ład

"Biden stawia na reset z Rosją". Publicyści o porozumieniu USA-Niemcy ws. Nord Stream 2

- To sygnał powrotu do polityki z czasów Baracka Obamy - skoncentrowania strategii polityki zagranicznej USA na Dalekim Wschodzie i rywalizacji z Chinami - skomentował w audycji Polskiego Radia 24 Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli również Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Kozłowski ("Fakt").
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk ŚWIAT USA Niemcy Nord Stream II Rosja

"Roszczenia mają adresata w postaci Niemiec". Kazimierz Michał Ujazdowski o nowelizacji k.p.a.

- Ten głos powinien wybrzmieć ze spokojem, bez intencji konfliktowania się z Izraelem (…) namawiam obóz władzy, łączenie z mediami ją wspierającymi, żeby nie używać retoryki nacjonalistycznej. Zniszczenia obciążają państwo niemieckie, Polska była ofiarą II wojny światowej - mówił w Polskim Radiu 24 senator Kazimierz Michał Ujazdowski (PSL-Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna Izrael reprywatyzacja Holokaust polityka Kazimierz Michał Ujazdowski Eliza Olczyk PSL-Koalicja Polska

"Lewica będzie marginalizowana". Jakub Maciejewski o sytuacji po powrocie Donalda Tuska

- Na jego powrocie straci Włodzimierz Czarzasty. Podczas głosowania nad Polskim Ładem Lewicy udało się wybić na niepodległość, wbrew mainstreamowym mediom zagłosować inaczej, nie pójść za narracją totalnego anty-PiS. Wydawało się, że ta bipolarna polityka będzie musiała się zmienić - mówił w PR24 Jakub Maciejewski ("Sieci"). W audycji wzięli również udział Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Eliza Olczyk Jarosław Kaczyński

Prof. Konarski: powrót Tuska będzie zmianą dla tych, którzy się go boją

- Donald Tusk był "zwornikiem" PO. Wiele osób, które odeszły od Platformy, mówię oczywiście o wyborcach i sympatykach, nie odnajdywały się w niej właśnie dlatego, że nie było Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Wawrzyniec Konarski POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk

"Chciałbym pełnego zaangażowania, z mandatem politycznym". Halicki o powrocie Tuska

- Bardzo bym się zdziwił, gdyby procent akceptujących powrót Tuska był 80- czy 100-procentowy, bo wtedy oznaczałoby to oczekiwanie także ze strony zwolenników PiS. Myślę, że właśnie ten poziom obawy - bo tak to można również odczytać - dowodzi, że Donalda Tuska przeciwnicy się po prostu boją - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PO Andrzej Halicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Andrzej Halicki POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk

"Chcemy, żeby w naszych relacjach powrócił wzajemny szacunek". Jabłoński o stosunkach polsko-izraelskich

- Nie możemy godzić się na sytuację, w której nie rozmawia się o treści ustawy, tylko bez żadnej próby merytorycznej rozmowy przechodzi się do ataków i oskarżeń o czyny niemoralne - ocenił w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych, komentując reakcje izraelskich polityków na nowelizację ustawy o k.p.a.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Polskie Radio 24 Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych stosunki polsko-żydowskie

"Trzeba być w pierwszym szeregu, być frontmanem". Napieralski o powrocie Tuska do krajowej polityki

- Donald Tusk, jeśli chce wrócić do polityki, a myślę, że tak, to poszuka dobrego momentu, by to zrobić. Znając jego instynkt polityczny, on taki moment wyczuje - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Stanisław Janecki Jacek Protasiewicz Eliza Olczyk Grzegorz Napieralski

Wybór RPO. Jarosław Sachajko: przestańmy dzielić, budujmy wspólnotę

- Pierwszy artykuł konstytucji mówi o dobru wspólnym, wszystkich Polaków, a nie dobru danej partii czy rodziny, a są takie pomysły, żeby sobie poprawić byt. To nie jest polityka. Polityka to racjonalne działanie dla dobra wspólnego, i tak postępujemy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Sachajko Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk Rzecznik Praw Obywatelskich

Robert Biedroń: Donald Tusk nie rozumie dzisiejszej Polski

- Jeżeli Tusk ma wracać tylko dlatego, by ratować Platformę Obywatelską, to nie na tym polega polityka. Trzeba zajmować się Polską, sprawiać, żeby tu było lepiej, nie w Platformie. Im już było lepiej przez wiele lat, chciałbym, żeby teraz było lepiej Polakom - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Biedroń (Wiosna).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Eliza Olczyk Robert Biedroń lewica Wiosna Roberta Biedronia

Zawiadomienie ws. wyborów korespondencyjnych. Kosiński: nie sądzę, żeby prokuratura się tym zajęła

- Po ostatnich napięciach w Zjednoczonej Prawicy to mogłoby być ostatnie i Zjednoczona Prawica przeszłaby do historii - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") o ewentualnym wszczęciu postępowania przez prokuraturę ws. wyborów korespondencyjnych. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja") i Patryk Słowik (wp.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk

Kluzik-Rostkowska: PO ma silną bazę do tego, by być liderem opozycji

- Każda z partii chce być liderem, tylko jest pytanie, która ma do tego kompetencje. PO jest partią, która ma już 20 lat, która potrafiła wybory wygrywać, potrafiła budować koalicję wokół siebie w czasie, kiedy rządziła, potrafiła budować koalicję także w opozycji [...], mamy taką solidną bazę do tego, żeby tym liderem opozycji być - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Joanna Kluzik-Rostkowska POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja