X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pride of Poland. Zapowiada się jedna z największych aukcji w Europie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 20:00
- Tegoroczna aukcja koni krwi arabskiej Pride of Poland będzie jednym z największych czempionatów w Europie - powiedział prezes Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk. Aukcję poprzedzi Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, który w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia.
Audio
  • Aukcja Pride of Poland będzie jednym z największych czempionatów w Europie - relacja Małgorzaty Jędrzejczyk (IAR)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wydarzenie zorganizowane w dniach 9-13 sierpnia w Janowie Podlaskim przyciąga hodowców i pasjonatów koni arabskich z Polski i całego świata.

stadnina 1200 .jpg
W sierpniu zobaczymy 22 konie na 50. aukcji Pride of Poland

Więcej koni niż przed rokiem

Tomasz Chalimoniuk powiedział, że do tegorocznej aukcji czempionatu zapisano 116 koni - to o ponad 50 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Zaprezentuje je 29 hodowców, w tym 26 ze stadnin prywatnych i trzech z państwowych. Jak podkreślił Tomasz Chalimoniuk, te liczby pokazują rozwój hodowli koni krwi arabskiej.

Partnerem strategicznym Pride od Poland jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że hodowla koni w Polsce jest ważnym działem gospodarki i rolnictwa, której rozwój państwo chce wspierać. Jak zaznaczył minister, polski sektor prywatny hodowli koni, choć znakomicie się rozwija, bez pomocy państwa i bez utrzymywania podstawowego zasobu genetycznego koni uległby zniszczeniu w ciągu kilku lat.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kulisy spraw. Krytyka Pride of Poland ze względu na rok wyborczy?

Do aukcji Pride of Poland zgłosiło się już 260 kupców z całego świata, między innymi z obu Ameryk, Bliskiego Wschodu, Australii i Indonezji. Dotąd sprzedano ponad 60 karnetów dla widzów.

Premie i nagrody dla czempionów

W tym roku wprowadzono jednolitą, pięcioprocentową prowizję od sprzedanego konia. Będą też przyznawane premie Europejskiego Związku Hodowców Koni Arabskich w kwocie 200 euro dla trzech najlepszych koni. Dla właściciela każdego najlepiej sklasyfikowanego konia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznało nagrodę w wysokości 2 tys. zł. 

Wysokiej klasy konie arabskie uczestniczące w aukcji Pride of Poland mają na swoim koncie najwięcej osiągnięć pokazowych. Pochodzą ze stadnin państwowych Janów Podlaski, Michałów i Białka oraz ze stadnin prywatnych.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W cztery oczy z... masztalerzem. Na czym polega jego praca?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 17:47
Masztalerz to osoba zajmująca się końmi w stadninach, starszy stajenny pełniący nadzór nad personelem i powierzonymi zwierzętami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kłusem i galopem". Jubileusz toru na warszawskim Służewcu

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 19:05
Tor na warszawskim Służewcu powstał dokładnie 3 czerwca 1939 roku i był w tym czasie najnowocześniejszym i największym torem wyścigów konnych w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Laskowski: tor wyścigów na Służewcu to ostatni obiekt wielkiej Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 16:04
- Ta budowla jest świadectwem otwartości umysłu i umiejętności zorganizowanego działania o wielkiej skali. W momencie, gdy to piękne dzieło zostało ukończone od razu ciach - i się skończyło. Historia całkowicie się odwróciła i ten kraj przestał już istnieć w takiej postaci. Dla mnie to ostatni pomnik wielkości Polski - mówił w Dwójce architekt.
rozwiń zwiń