X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Szczyt Bałkanów Zachodnich. Elżbieta Witek: chcemy, by region był bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 16:18
Sytuacja migracyjna, współpraca regionalna w obliczu zagrożeń czy niewolnictwo - to tematy trwającego od środy szczytu Bałkanów Zachodnich.  Efektem spotkania (...) ma być taka organizacja współpracy i wzajemnego wsparcia, aby Bałkany Zachodnie, stanowiły bezpieczny region - mówiła szefowa MSWiA Elżbieta Witek. 
Audio
  • W Poznaniu rozpoczął się Szczyt Bałkanów Zachodnich. Relacja Katarzyna Igram (IAR)
Elżbieta Witek
Elżbieta WitekFoto: PAP/Marek Zakrzewski

W trwającym szczycie Bałkanów Zachodnich na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) uczestniczą przedstawiciele krajów biorących udział w Procesie Berlińskim, czyli inicjatywie służącej wspieraniu integracji sześciu państw regionu Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską.

premierzy-1200-tw.jpg
Premier: we wspólnym interesie Polski i Chorwacji m.in. wypracowanie dobrego budżetu UE

Podczas konferencji ministrów spraw wewnętrznych Polski, Niemiec, Bułgarii i Macedonii Północnej, Elżbieta Witek poinformowała, że tematami rozmów ministrów podczas szczytu były sytuacja migracyjna, współpraca regionalna w obliczu wspólnych zagrożeń, takich jak handel i przemyt ludzi, zjawisko współczesnego niewolnictwa i przemyt narkotyków.

- Przed nami jeszcze rozmowy o ograniczaniu dostępu do broni ręcznej, lekkiej i amunicji oraz o problematyce korupcji w regionie Bałkanów Zachodnich – dodała szefowa MSWiA.

Chcemy stabilnych Bałkanów Zachodnich

Według Witek wszystkie podnoszone podczas szczytu tematy – choć mogą wydawać się geograficznie odległe – stanowią element prac nad tworzeniem stabilnego środowiska międzynarodowego w regionie i w Europie, które bezpośrednio przekłada się na stan bezpieczeństwa wewnętrznego.

- Efektem naszego dzisiejszego spotkania ma być taka organizacja współpracy i wzajemnego wsparcia, aby Bałkany Zachodnie, będące niezmiernie ważnym, a jednocześnie wrażliwym obszarem naszego kontynentu, stanowiły region bezpieczny i stabilny – oświadczyła szefowa MSWiA.

Jak podkreśliła, polski rząd konsekwentnie stoi na stanowisku, że bezpieczeństwo obywateli stanowi w obecnych warunkach priorytet.

- Stąd też nacisk i podkreślanie, że wysiłki i działania zmniejszające presję migracyjną i zabezpieczenia Europy i Polski przed napływem nielegalnych migrantów powinny mieć miejsce jeszcze zanim dotrą oni do Europy oraz jasny i zdecydowany brak zgody na jakiekolwiek formy przymusu i narzucania nam ewentualnych kwot relokacji – oświadczyła.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu. Rozmowy o biznesie, spotkania ministrów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 09:38
Na Szczycie Bałkanów Zachodnich w Poznaniu zaplanowano na dziś rozmowy na temat społeczeństwa obywatelskiego i biznesu. Polska w tym roku przewodzi procesowi berlińskiemu - inicjatywie wspierającej integrację sześciu krajów Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską i jest gospodarzem szczytu. 
rozwiń zwiń