X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Mogli wyłudzić z podatku VAT blisko 19 mln zł. Jest akt oskarżenia

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 11:09
Kielecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie grupy przestępczej działającej, która miała wyłudzić blisko 19 mln zł tytułem zwrotu podatku VAT. Oskarżonym grożą kary do 10 lat więzienia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/im_coco

Jak poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, akt oskarżenia dotyczy przeprowadzania nierzetelnych transakcji wewnątrzunijnego obrotu asortymentem stalowym, w szczególności prętami żebrowanymi. Nieprawidłowości w tym zakresie wykryły dwa Urzędy Kontroli Skarbowej z Małopolski i Generalny Inspektor Informacji Finansowej.

east news misiewicz 1200.jpg
Bartłomiej M. zwolniony z aresztu. Rodzina wpłaciła 100 tys. zł kaucji

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim dokumentacji finansowo-księgowej, transportowej, przesłuchano blisko pół tysiąca świadków, pozyskano opinie biegłych z zakresu księgowości, informatyki, badań pisma ręcznego, a nadto szereg analiz przepływu środków na rachunkach bankowych.

Jak zaznaczył Prokopowicz, w sprawie koniecznym było wykonanie na szeroką skalę czasochłonnych czynności dowodowych na terenie UE, a także Izraela, Ukrainy i Rosji.

"Uzyskano także z właściwych Urzędów Kontroli Skarbowej decyzje dotyczące wymiaru zobowiązań podatkowych w zakresie podatku VAT dla poszczególnych podmiotów objętych śledztwem" – przekazał rzecznik prokuratury.

Trzydziestu oskarżonych

Według niego ustalono też, że na terenie Małopolski od stycznia 2008 r. do grudnia 2010 r. działała zorganizowana grupa zajmująca się popełnianiem przestępstw związanych przede wszystkim z wyłudzaniem VAT-u.

W czwartek akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do Sądu Okręgowego w Krakowie przeciwko trzydziestu oskarżonym. "Większość z podejrzanych usłyszała prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia konkretnych przestępstw, w tym karnoskarbowych, a także oszustw, podrabiania dokumentów i posłużenia się takimi dokumentami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wystawiania dokumentów poświadczających nieprawdę i posługiwania się nimi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej" – przekazał Prokopowicz.

W toku śledztwa prokurator zabezpieczył, na poczet przyszłych kar o charakterze majątkowym, mienie podejrzanych o wartości ponad 22 mln zł. Oskarżonym grożą kary do 10 lat więzienia.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: obywatele przyczynili się znacząco do pochwycenia zabójcy 10-latki z Mrowin

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 16:22
- Chciałbym podziękować Polakom, którzy przekazywali informacje. One też miały znaczenie z punktu widzenia tego śledztwa - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Świdnicka prokuratura złożyła do sądu wniosek o areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin. 22-latkowi grozi dożywocie.
rozwiń zwiń