Real za burtą Ligi Mistrzów! Awans Manchesteru (Posłuchaj)

2010-03-11, 08:55

Real Madryt zaledwie zremisował z Olympique Lyon 1:1. Manchesteru United pewnie pokonał AC Milan 4:0.

+

Real Madryt za burtą piłkarskiej Ligi Mistrzów. "Królewscy" tylko zremisowali rewanżowy mecz 1/8 finału z Olympique Lyon 1:1 i do ćwierćfinału awansowali goście, którzy pierwsze spotkanie wygrali 1:0.

Początek meczu nie zapowiadał niespodzianki. Już w 6. minucie po akcji z Gutim gola dla gospodarzy strzelił Cristiano Ronaldo. Zespół Manuela Pellegriniego nie potrafił jednak postawić "kropki nad i", w związku z czym przez długi czas zapowiadało się na dogrywkę.

Rzeczywistość przerosła jednak obawy madryckich kibiców - w 75. minucie drogę do bramki Realu znalazł Miralem Pjanić, po dwójkowej akcji z Lisandro Lopezem. W tym momencie "Królewskim" pozostał kwadrans na strzelenie dwóch bramek. Piłkarze z Madrytu nie sprostali temu zadaniu i odpadli z rozgrywek.

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów Realu oznacza, że jedynym hiszpańskim klubem, który pozostaje w rozgrywkach jest Barcelona, która za tydzień gra rewanżowy mecz 1/8 finału z VfB Stuttgart.

Reakcje na klęskę Realu:

Piłkarze Manchesteru United pewnie awansowali do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" pokonały w rewanżowym meczu na Old Trafford AC Milan 4:0. Pierwszy mecz, w Mediolanie, także wygrał zespół prowadzony przez Aleksa Fergusona - 3:2.
Losy dwumeczu ostatecznie zostały rozstrzygnięte w zasadzie już po 13. minutach, kiedy piłkę do bramki Christiana Abbiatiego skierował niezawodny Wayne Rooney. Ten sam zawodnik podwyższył tuż po przerwie, rozwiewając nadzieję, tlącą się w sercach najwierniejszych fanów włoskiej drużyny. Manchester nie spoczął na laurach i dążył do jeszcze wyższej wygranej. Udało się w 59. minucie, po golu Park Ji-Sunga. Chwilę później Ferguson ściągnął z boiska Rooneya, oszczędzając go przed kolejnymi meczami. Gości dobił Darren Fletcher w 87. minucie strzałem głową po świetnym dośrodkowaniu Rafaela.

Tomasz Kuszczak, bramkarz zespołu gospodarzy, obserwował mecz z ławki rezerwowych. Manchester United jest druga angielską drużyną, która awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. We wtorek w równie spektakularnym stylu uczynił to Arsenal Londyn, pokonując 5:0 FC Porto.