Diamentowa Liga: Małachowski najlepszy w konkursie rzutu dyskiem

2014-07-18, 22:16

Piotr Małachowski. Foto: Wikipedia/Sławek

Piotr Małachowski wynikiem 65,84 wygrał konkurs rzutu dyskiem dziesiątego w tym sezonie mityngu Diamentowej Ligi w Monako i umocnił się na pozycji lidera cyklu. Szóste miejsce zajął Robert Urbanek rezultatem 62,56.

- Każde zwycięstwo cieszy, ale ja jestem bardziej zadowolony z czterech równych rzutów: 65,84 - 65,32 - 65,45 - 65,68. Warunki nie były sprzyjające - wiatr wiał z tyłu, a koło było zbyt śliskie, dlatego też i technika nie mogła być poprawna. W sumie, na niespełna miesiąc przed mistrzostwami Europy w Zurychu, jest dobrze - powiedział Małachowski.
Na drugiej pozycji uplasował się Kubańczyk Jorge Fernandez - 65,46, a na trzeciej brązowy medalista londyńskich igrzysk Estończyk Gerd Kanter - 64,98.
Prowadzony w szybkim tempie bieg na 800 m Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) ukończył na szóstym miejscu z najlepszym swoim czasem sezonu - 1.44,24. Zwyciężył wicemistrz olimpijski z Londynu reprezentant Botswany Nijel Amos, który ten dystans pokonał najszybciej na świecie w tym roku - w 1.42,45.
Drugi na mecie Francuz Pierre-Ambroise Bosse ustanowił rekord kraju - 1.42,53, trzeci był mistrz globu Etiopczyk Mohammed Aman - 1.42,83, czwarty Kenijczyk Ferguson Rotich Cheruiyot - 1.42,84, a piąty jego rodak, rekordzista świata David Rudisha - 1.42,98.
Najlepsze w tym sezonie wyniki na świecie uzyskali: Amerykanka Ajee Wilson w biegu na 800 m - 1.57,67, Etiopka Genzeba Dibaba na 5000 m - 14.28,88, Kolumbijka Caterine Ibarguen w trójskoku - 15,31, a w gronie mężczyzn Amerykanin Justin Gatlin na 200 m - 19,68 przy przeciwnym wietrze 0,5 m/s (drugi był Jamajczyk Nickel Ashmeade - 19,99) oraz Kenijczyk Silas Kiplagat na 1500 m - 3.27,64.