WTA Miami: Radwańska miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Nie udało się

2014-03-27, 12:30

Agnieszka Radwańska przegrała z Dominiką Cibulkovą 6:3, 6:7 (5-7), 3:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami i pożegnała się z turniejem.

Jan Pachlowski o awansie Agnieszki Radwańskiej do ćwierćfinału turnieju w Miami (IAR)
+

Pierwszego seta dość gładko wygrała Polka 6:3. W drugiej partii Radwańska miała już trzy piłki meczowe przy stanie 5:4 w gemach, ale ostatecznie Cibulkova doprowadziła do stanu 6:6. Krakowianka przegrała po niezwykle zaciętym tie-breaku 5-7, mimo iż prowadziła już 5-2. W trzecim secie Cibulkova wygrała 6:3 po słabej grze "Isi" i Słowaczka awansowała do półfinału turnieju w Miami.

Dla Polki miał być to rewanż za ostatni wielkoszlemowy turniej w Melbourne. W styczniu Słowaczka wygrała z Polką w półfinale Australian Open 6:1, 6:2. jednak i tym razem Radwańska okazała się słabsza od swojej rywalki - przegrała już praktycznie wygrany mecz.

O występ w decydującym spotkaniu turnieju odbywającego się na wysepce Key Biscayne Słowaczka zagra ze zwyciężczynią meczu pomiędzy rozstawioną z numerem drugim Chinką Na Li i Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (11.). Pojedynek ten odbędzie się w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego.
Na pierwszej rundzie udział w imprezie zakończyła młodsza z sióstr Radwańskich Urszula i Katarzyna Piter. Kwalifikacji nie przebrnęła z kolei Magda Linette.
Wynik meczu ćwierćfinałowego gry pojedynczej:
Dominika Cibulkova (Słowacja, 10) - Agnieszka Radwańska (Polska, 3) - 3:6, 7:6 (7-5), 6:3

Źródło: /Foto Olimpik/x-news