X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGNIG: rachunki za gaz w tym roku nie będą wyższe. Nowe taryfy zatwierdzone

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 06:10
Gospodarstwa domowe w bieżącym roku zapłacą za gaz ziemny kupiony w PGNiG tyle samo, co w zeszłym roku - zapewnia PGNiG. Prezes URE zatwierdził taryfy - obniżoną o 5 proc. taryfę dystrybucyjną i podwyższoną o 2, 5 proc. taryfę za sam gaz.
Rośnie krajowa konsumpcja oraz import gazu.
Rośnie krajowa konsumpcja oraz import gazu.Foto: Pixabay

Jak wyjaśniła  gazowa spółka, koszty transportu gazu stanowią około jedną trzecią wysokości rachunku, a koszty samego paliwa około dwie trzecie jego wysokości.

- Zatwierdzone zmiany taryf oznaczają więc, że prawie 6,5 miliona gospodarstw domowych, które są klientami PGNiG Obrót Detaliczny, korzystających z gazu do przygotowywania posiłków, do ogrzewania wody, jak i do ogrzewania domów, otrzyma rachunki za gaz w praktycznie niezmienionej wysokości w stosunku do rachunków z drugiej połowy 2018 roku – oczywiście przy założeniu, że zużyją tę samą ilość gazu - napisała spółka.

Nowe taryfy mają obowiązywać od 15 lutego do końca grudnia 2019 roku.

W teorii można oszczędzić

Spółka wyliczyła też, że łączne oszczędności na rachunkach za gaz dla gospodarstw domowych od początku 2016 roku do końca 2019 roku (w stosunku do poziomu cen z końca 2015 roku) wyniosą średnio - w przypadku, gdy gaz używany jest do przygotowaniea posiłków - ok. 113 zł. Gdy gazu używamy do podgrzewania wody oszczędności wyniosą 469 zł. W przypadku tych gospodarstw, które stosują go do ogrzewania oszczędności wynoszą 1427 zł.

NRG, PAP, md

Zobacz więcej na temat: rachunki PGNiG

Czytaj także

Czy umiemy czytać rachunki, które opłacamy?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 16:57
Jak wynika z raportu "Media i rachunki" przedstawionego przez platformę MAM, aż 60 proc. Polaków nie potrafi określić, jakie kwoty na rachunki przeznaczają w skali miesiąca.
rozwiń zwiń